Atbildīga aizņemšanās

Atbildīga aizņemšanās

Kredītdevējus zākā, bet kredītņēmējus nereti aplaimo ar vēl sliktākiem epitetiem gadījumos, kad tie uzņemas kredītsaistības, kuras nespēj pildīt. Lai kā tur būtu, skaidrs ir tas, ka vairumā gadījumu vidusšķiras cilvēkam kredīts vai līzings ir vienīgā iespēja, kā tikt pie mājas, dzīvokļa, mašīnas. Tā strādā mūsdienu ekonomika, un kādu laiku nekas nemainīsies.

Tomēr gluži bezspēcīgi mēs neesam. Pat ja kredītdevēji neizsniedz kredītus atbildīgi, tad vismaz mēs aizņemties atbildīgi būsim spējīgi vienmēr.

Kā aizņemties auto kredītu atbildīgi

Auto kredīts pārklājas ar citiem kredīta veidiem, tādēļ daži no šiem padomiem, iespējams, jums jau būs zināmi, taču mēģināts nav zaudēts, tāpēc šeit ir daži padomi, kā varat pēc iespējas labāk aizņemties auto kredītu/līzingu:

1. Aizņemies tā, lai ikmēneša maksājums (un vispār kredīti) nepārsniegtu 25-30% no taviem ienākumiem.
Šis ir viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt to, ka aizņematies savu iespēju robežās. Ja saņemat, piemēram, 300 eiro mēnesī, tad mēneša maksājumam nevajadzētu būt lielākam par kādiem 100 eiro, un tā tālāk. Šī formula gan strādā tad, ja jau pašlaik nedzīvojat pāri saviem līdzekļiem.

2. Izmanto izdevīgākos piedāvājumus.
Vairums cilvēku tomēr kaut cik uzticas savai bankai, tāpēc nereti arī līzingu noformē tajā pašā bankā. Taču dažreiz auto līzingu izdevīgāk būs saņemt citā bankā vai pie nebanku kredītdevēja. Salīdzināt cenas vispār ir viena no svarīgākajām lietām, kaut ko pērkot, un it sevišķi tas attiecas uz auto līzingu.

3. Aizņemies uz īsāku laiku.
Jo ātrāk tu kredītu atdosi, jo vairāk naudas tu ietaupīsi. Protams, šādi ir viegli „iebraukt auzās”, t.i., pārvērtēt savas spējas veikt maksājumus, taču auto kredītam var veikt pirmo iemaksu, kura samazinās ikmēneša maksājumus un ļaus ietaupīt. Varbūt varat nedaudz pagaidīt, kaut ko uzkrāt, pirms veicat maksājumu—vai varbūt jums bēniņos stāv noputējusi ģitāra, kuru pārdot?

4. Izvērtē citas iespējas.
Šis ir līdzīgs 2. punktam, taču jāizdala atsevišķi. „Citas iespējas” būtībā ir citi aizņemšanās varianti, piemēram, nebanku kredītdevēji, kā Mogo vai InCredit. Šeit runa iet par to, ka auto plači bieži automašīnas pārdod gan līzingā (un ar šīm līzinga firmām viņiem ir noslēgti līgumi), gan par pilnu maksu. Ja jums nepatīk līzinga piedāvājums konkrētai automašīnai, jūs varat sazināties ar citu, lētāku līzinga pakalpojumu sniedzēju, kas iegādāsies mašīnu par pilnu cenu, bet līzinga līgumu noslēgs ar jums!

5. Izveido atsevišķu kontu „kredīta naudai”.
Nereti problēmas rodas, kad esam pārtērējušies – vai nu nopirkuši kādu padārgu dāvanu, vai par daudz izklaidējušies piektdienas vakarā. Taču tad, ja nauda nav viegli pieejama, to nevar notērēt—un labs šķērslis pārmērīgiem tēriņiem ir bankas konts, kuram nav piesaistīta karte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *