Auto apkope ziemā

Auto apkope ziemā

Ziemas laikā, kad sals mijas ar slapjdraņķi un laikapstākļi ir visai neprognozējami, nākas vairāk piedomāt pie tā, kā tiek uzturēts personīgais automobilis un vai šie mainīgie ārējās vides faktori neietekmēs tā darbību un izskatu. Auto apkope ziemā nedaudz atšķiras no apkopes vasarā, un bieži vien lieku pievērst pastiprinātu uzmanību lietām, par kurām siltajā periodā pavisam esam aizmirsuši.

Kam jāpievērš uzmanība ziemas laikā?

Jeep

  • Pārbaudiet automašīnas akumulatoru. Ja pirms ziemas sākšanās vēl neesat paspējis pārliecināties par to, ka automašīnas akumulators ir teicamā darba kārtībā, steidzieties to izdarīt tagad, kamēr gaisa temperatūra vēl svārstās ap nulle grādiem, tādējādi pasargājot sevi no nepatīkamiem pārsteigumiem, kādā vēsākā ziemas dienā. Ja tiek konstatēts, ka konkrētais akumulators ir bojāts vai savu laiku nokalpojis un šai ziemai būtu ieteicams izvēlēties jaunu, iegādājoties tādu akumulatoru kādu prasa ražotājs vai arī izvēlaties nedaudz jaudīgāku.
  • Sekojiet līdzi eļļas kvalitātei. Ziemas apstākļiem nepiemērota eļļa var veicināt, to a vēsākā laikā automašīnu nevarēsiet ”piedarbināt”, tāpēc pārbaudiet, vai vēl nav pienācis laiks mainīt eļļu. Automašīnām ar dīzeļdegvielas motoriem, papildus eļļas maiņai, būtu vēlams lietot speciālas dīzeļdegvielas piedevas, kas rūpēsies par to, lai automobili varētu ”piedarbināt” jebkuros laika apstākļos.
  • Saudzējiet automašīnas pārklājumu. Ziemā uz ceļiem tiek kaisīts sāls, kas var bojāt automašīnas krāsojumu un vēlāk izraisīt tās rūsēšanu, tāpēc, lai pasargātu auto virsbūvi no sāls un citu uz ceļiem esošo netīrumu kaitīgās ietekmes, pēc mazgāšanas noklājiet to ar vasku. Vēsos laikapstākļos, labāk izvēlēties profesionālu auto mazgātavu pakalpojumus, jo mazgājot un vaskojot automobili mājas apstākļos, bieži vien nav iespējas automašīnu kārtīgi nožāvēt, līdz ar to durvju ailēs un gumijās, kā arī bremžu mehānismā var palikt ūdens, kas sasalstot var radīt bojājumus Jūsu automašīnai. Pēc mazgāšana izmantojiet kādu no silikona līdzekļiem durvju gumiju un slēdzeņu apstrādei pret aizsalšanu.

Nav nekāds noslēpums, ka automašīnas uzturēšana ziemas apstākļos prasa vairāk līdzekļu. Tiek patērēts lielāks benzīna daudzums, lai automašīnu uzsildītu, logu šķidrums tiek iztērēts uz pusi ātrāk un to nemitīgi nāks papildināt, tāpat līdzekļus prasa arī automašīnās mazgāšana un citi apkopes pasākumi.

Lai auto uzturēšana neiecirstu milzīgu robu kāda konkrēta mēneša budžetā un automobilis nekļūtu par nevēlamu slogu, noformējiet auto īpašniekiem radītu, specializētu aizdevumu un sadaliet ziemas apkopes izmaksas vairākos mazos ikmēneša maksājumos. Šādi nejutīsiet milzīgu iztrūkumu, kāda konkrēta mēneša budžetā, un automašīna būs sagatavota visam ziemas periodam un lieliski kalpos pat pašos skarbākajos laika apstākļos. Auto kredītu iespējas noformēt dažu minūšu laikā, turklāt nemaz neizejot no mājām. Aizdevumu auto apkopei jeb auto kredītu piedāvā vairāki aizdevēji, tāpēc pastāv iespēja atrast patiešām izdevīgu piedāvājumu un aizmirst par iespējamo robu budžetā.

One Reply to “Auto apkope ziemā”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *