Auto kredīts – viens, divi un tev ir auto

Auto kredīts – viens, divi un tev ir auto

Auto kredīts vai auto līzings ir kredīts auto iegādei. Šāds kredīta veids ļauj aizņemties auto iegādei, pat tad, kad nav pieejams līzings vai cits aizdevums (piemēram, ja mašīnu pārdod privātpersona, nevis auto salons). Rakstā apskatīsim populārākos risinājumus auto līzingam.

Banku piedāvātais līzings

Visas Latvijas lielākās bankas piedāvā līzingu. Ir pat dibināta Latvijas līzinga devēju asociācija, kuras 9 biedri lielākoties ir bankas. Banku piedāvātais līzings ir izdevīgs, taču saistās ar birokrātiju un ķīlām vai regulāru ienākumu nodrošināšanu. Turklāt banku līzings parasti nav pieejams, piemēram, kad esat noskatījis kādu konkrētu automašīnu, bet to tirgo privātpersona. Šādā gadījumā labāks risinājums ir nebanku piedāvātais auto kredīts.

Nebanku kredītdevēju auto līzings jeb auto kredīts

Incredit Mogo

Pašlaik Latvijā pazīstamākie nebanku kredītdevēji, kas piedāvā kredītu auto iegādei, ir InCredit un Mogo. Abu firmu nosacījumi ir līdzīgi un principā ļoti vienkārši. Lai saņemtu auto kredītu kādā no šīm firmām, jāveic 1. iemaksa vismaz 10% apjomā no noskatītā auto cenas. Pēc dažām formalitātēm, kas nokārtojamas pārdesmit minūšu laikā, auto ir jūsu.

InCredit piedāvā auto iegādei aizņemties no 1500 līdz 25 000 eiro, bet Mogo – no 200 līdz 15 000 eiro. Lai saņemtu auto kredītu InCredit, jābūt vismaz 21 gadu vecam, bet Mogo šādu ierobežojumu nav. Kredītu abās iestādēs varat atmaksāt jebkurā laikā, kas ir papildus ieguvums, ņemot aizdevumu pie šiem kredītdevējiem.

Kopsavilkums

Banku piedāvājumi bieži ir materiāli izdevīgāki, nekā nebanku kredītdevējiem, bet arī pēdējiem ir savas priekšrocības. Auto kredīts, tātad, ir izdevīgs tad, ja a) automašīnu tirgo kāda privātpersona; b) auto vajadzīgs steidzīgi (nav laika krāmēties ar birokrātiju); c) neesat drošs, vai bankā kredītu varēsit saņemt; d) vēlaties caurskatāmu un vienkārši saprotamu aizdevumu ar iespēju to atdot jebkurā laikā.

Aizņemies atbildīgi un izvērtē savas iespējas laikā veikt līzinga maksājumus. Izvērtē arī savas vajadzības, jo automašīna nav nepieciešama visiem cilvēkiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *