Auto līzings

Auto līzings

Tā kā ekonomika lēnām atkopjas, auto līzings atkal kļūst par populāru līdzekli, ar kuru tikt pie automašīnas. Un tomēr – piedāvājumu tik daudz, laika tik maz. Kuru līzinga devēju izvēlēties? Vai tam ir kāda nozīme? Šajā rakstā apskatīsim Latvijā pieejamās iespējas iegādāties automašīnas uz līzinga.

Kur iegādāties auto līzingā?

Visi auto līzingi

  • Auto plači – auto plačos līzingā var iegādāties lielāko daļu automašīnu. Auto pārdevējiem parasti ir noslēgti līgumi ar bankām vai citiem līzinga pakalpojumu sniedzējiem, tādēļ jāpievērš uzmanība tam, vai auto placī tiešām ir izdevīgākais līzinga piedāvājums.
  • Bankas – bankas piedāvā auto iegādāties līzingā vai nu pašas, vai caur savu līzinga meitas kompāniju. Banku piedāvājumi bieži ir izdevīgi dārgākām mašīnām, jo līzinga noslēgšana pie tām parasti ir ar komisijas maksu, kas šo, tā sacīt, pasākumu, mēdz krietni sadārdzināt; tāpat bankas izmanto arī padārgus automašīnu vērtētājus.
  • Nebanku kredītdevēji tādi nebanku kredītdevēji kā Mogo, InCredit.lv un BIGBANK piedāvā iegādāties automašīnu uz nomaksu. Šiem kredītdevējiem var būt un var nebūt līgumu ar auto pārdevējiem, taču, izmantojot nebanku kredītdevēju pakalpojumus, priekšrocība ir tāda, ka varat auto uz nomaksu iegādāties gan no privātpersonām, gan kredītdevējiem.

Vai automašīnas no, piemēram, ss var iegādāties līzingā?

Jā! Var. Visērtāk šādos gadījumos būs izmantot nebanku kredītdevēju, piemēram, Mogo. Procedūra, kādā varat ar līzinga kompānijas starpniecību iegādāties automašīnu, ir pavisam vienkārša: kredītdevējs nomaksā privātpersonai vai uzņēmumam automašīnas cenu; jūs to iegūstat savā īpašumā un turpmāk maksājat kredītdevējam noteiktu ikmēneša maksājumu. Šādi jūs varat iegūt savā īpašumā jebkuru mašīnu, kuru pārdod juridiska vai privāta persona. Automašīnu šajā gadījumā novērtēs pats līzinga devējs, tādēļ par to papildus izmaksas vai nu nebūs, vai būs ļoti mazas.

Aizņemieties atbildīgi

Lai kuru izvēli jūs veiktu, vienmēr jāatceras, ka ne vienmēr dzīve ir rožu dārzs, un jūsu plāni var saiet grīstē, tādēļ aizņemoties jārēķinās ar dažādām situācijām, kas var rasties aizdevuma atdošanas gaitā.

Divi praktiski padomi: ikmēneša kredītsaistībām nevajadzētu pārsniegt 30-35% no jūsu ienākumiem; pirms aizņematies, izdomājiet dažādus scenārijus “ja – tad” stilā (tas patiešām palīdz!), lai saprastu vai varat tikt galā ar kutelīgām finansiālajām situācijām. Piemēram, “ja nevaru veikt ikmēneša maksājumus, tad sazinos ar kredītdevēju” vai “ja pazaudēju darbu, pārdodu savu lata monētu komplektu”, u.t.t.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *