Automašīnu līzings 2014. gadā

Automašīnu līzings 2014. gadā

Ekonomikai atkopjoties, cilvēki arvien biežāk izvēlas uzņemties parādsaistības. To pierāda fakts, ka salīdzinājumā ar iepriekšējā gada 4. ceturksni, 2013. gadā šajā laika periodā līzingu aktīvi pieauga par 7,7% (Latvijas Bankas dati). Lai gan 2013. gadā pārdoto jauno automašīnu daudzums nedaudz saruka, domājams, ka 2014. gadā tas krietni kāps – ekonomiskie apstākļi šķiet pietiekami labi, lai iegādātos gan jaunas, gan vecas automašīnas.

Kādi automašīnu līzinga veidi pieejami Latvijā?

  • Operatīvaisoperatīvais līzings ir noma, kuras laikā maksājat līzinga procentus un maksu par automašīnas nolietojumu. Domāts cilvēkiem, kuri vēlas braukāt ar jaunu mašīnu, bieži izmanto uzņēmumiem. Līzinga perioda beigās varat vai nu izpirkt automašīnu par tās atlikušo cenu, vai arī nodot to atpakaļ līzinga devējam vai kādam citam.
  • Finanšufinanšu līzings ir “parastais līzings” jeb līzings, kura perioda beigās saņemat automašīnu savā īpašumā. To parasti piedāvā termiņā uz kādiem 5-10 gadiem. Finanšu un operatīvo līzingu visbiežāk izsniedz automašīnām, kas līzinga termiņa beigās nebūs vecākas par 12-20 gadiem.
  • Pilna servisapilna servisa līzings ir tas pats “parastais” līzings, tikai tajā līzinga maksājumos tiek iekļauta apdrošināšana, palīdzība uz ceļa u.c. ekstras, kas kopā parasti sanāk lētāk, nekā pērkot atsevišķi.

Banku vai nebanku līzings?

Automašīnu līzingu piedāvā gan bankas, gan nebanku kredītdevēji. Bankām parasti ir izdevīgāki procenti, nebanku kredītdevējiem – nosacījumi, lai līzingu saņemtu. Nebanku kredītdevēji biežāk izsniegs līzingu bez pirmās iemaksas. Tādējādi katram no abiem ir, ko piedāvāt. Tāpat vēl viena alternatīva ir patēriņa kredīts, ja automašīna nepārdodas par pārāk lielu summu. Patēriņa kredītam bieži būs augstāki procenti, nekā līzingam, taču pie nebanku kredītdevējiem tam nav noslēgšanas maksas. Tāpat, pērkot automašīnu ar patēriņa kredītu, nav nepieciešama KASKO apdrošināšana. Kopumā vislabākais ieteikums ir – salīdziniet, lai atrastu izdevīgāko piedāvājumu.

Kādas automašīnas var iegādāties līzingā?

BMW auto

Iegādājoties mašīnu “auto placī”, iesakām rūpīgi novērtēt turējo līzinga piedāvājumu: var gadīties, ka varat nopirkt identisku vai līdzīgu mašīnu, par to maksājot izdevīgāk. Tāpat līzings pieejams ne tikai auto salonos pārdotām mašīnām. To varat pieslēgt arī mašīnām, kuras tirgojas, piemēram, sludinājumu portālos, tiesa, tad jums pašam jābūt ekspertam, cik ilgi mašīna nokalpos un vai nebūs jāmaksā līzings par vairs nebraucamu auto – jūs taču zināt, ka caur sludinājumiem bieži jo bieži tirgo sistas automašīnas.

Tāpat jāpiemin, ka automašīnu līzings neattiecas tikai uz vieglajiem auto – varat iegādāties arī komerctransportu, motociklus, pat ūdens transporta līdzekļus (kāda obskūra izklaide!) līzingā. Vēlam aizņemties ar apdomu un atrast sev izdevīgāko piedāvājumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *