BMW vieglie auto

BMW vieglie auto

BMW ir vācu uzņēmums, kas ražo automašīnas un motociklus. Tas dibināts 1916. gadā un pašlaik ir viens no viszināmākajiem auto ražotājiem, saražojot 1,8 miljonus automašīnu un ap 100,000 motociklu katru gadu. BMW izceļas ar jaudīgām, stilīgām augstas klases automašīnām. BMW pieder arī tiesības uz Rolls-Royce automašīnu tirdzniecību. BMW pēdējos gados piedzīvojis lielu izaugsmi, atšķirībā no daudziem citiem autoražotājiem ļoti veiksmīgi atkopjoties no krīzes, daudzu auto pārdošanas rādītājiem jau pārsniedzot tos, kas pirms krīzes.

BMW automašīnas

BMW

Kopā ar Audi un Mercedes-Benz BMW ir top 3 Vācijas luksusa klases automašīnu ražotāju starpā. BMW ir labi aprīkotas un jaudīgas automašīnas; arī to vecākie modeļi izceļas ne tikai ar izturību, bet arī jaudu un mūsdienīgu tehnisko aprīkojumu. Lai gan atsevišķi BMW modeļi saistās ar noteikta tipa dzīvesveidu (šīs mašīnas bieži izvēlas t.s. jaunlatvieši vai jaunie krievi), jaunākie BMW modeļi drīzāk liecina par biezu maciņu un izsmalcinātu gaumi.

Populārākās BMW automašīnas

Joka pēc BMW sērijas šeit būs sarindoti gan pēc to vēsturiskās, gan tagadējās popularitātes.

  • BMW 1. sērijas modeļi – ~150 tūkstoši pārdotu auto gadā. Kompakta luksusa klases automašīna, kas pieejama vairākos virsbūves tipos.
  • BMW 5. sērijas modeļi – ~366 tūkstoši pārdotu auto gadā – vidēja izmēra BMW automašīnas, kas der gan ģimenei, gan trakai braukšanai. Pieejami sedani un tūringi.
  • BMC/BL/BMW Mini – 6,7 miljoni pārdotu automašīnu – vēsturiski svarīgs modelis, kas vecāka gada gājuma ārpus-PSRS eiropiešiem asociējas ar BMW. Šo ikonisko modeli – to sauc arī par “mikromašīnu” ēras vienpersonisko izbeidzēju – sāka ražot 1959. gadā, un kopš tā laika tas ir krietni papildinājis kompānijas maciņu.
  • BMW 3. sērijas modeļi – 9,8 miljoni pārdotu automašīnu. 1975. gadā sāktajā modeļu sērijā nu ir 6 paaudžu un 5 dažādu virsbūves tipu automašīnas. 2013. gadā tika pārdots pusmiljons šādu automašīnu.

Kā zināms, BMW automašīnas ir uzticamas un viegli labojamas. Oficiālais BMW pārstāvis Latvijā ir InchCape BM Auto, kas atrodas Dārzciema ielā 64a.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *