Ceļojumu apdrošināšana

Ceļojumu apdrošināšana

Ja dodaties ceļojumā – it sevišķi paši uz savu roku – ceļojumu apdrošināšana ir teju vai obligāta. Lai gan tās ir papildus izmaksas, bieži vien ceļojumu apdrošināšana izmaksās ne vairāk par 20 eiro, taču izglābs jūs no milzīga nepatikšanu klāsta, ja būsit iegādājies ceļojumu apdrošināšanas polisi. Ir vairāku veidu ceļojumu apdrošināšanas, un ir svarīgi gan zināt, pret kādiem gadījumiem jūs tiekat apdrošināti, gan to, kādas ir jūsu vajadzības ceļojot. Šajā rakstā apskatīsim to, ko noteikti jāzina katram, kas apsver ceļojumu apdrošināšanas polises iegādi. Ja ceļošanai izmantojat ceļojumu aģentūras pakalpojumus, pirms polises iegādes painteresējaties par to, vai jūs interesējošā apdrošināšana jau nav iekļauta ceļojuma cenā.

Ceļojumu apdrošināšanas veidi

Pirms sākam, jābrīdina, ka katra polise ir atšķirīga, un jūs varat būt pa īstam pārliecināts par to, ko sedz viena vai otra polise un kādā apmērā tikai tad, kad esat iepazinies ar apdrošināšanas līguma saturu. No otras puses, ceļojumu apdrošināšana ir arī pietiekami pieprasīts pakalpojums, lai to ērtības labad sadalītu dažādās “pakās”, kuras aptuveni aprakstīt var šādi:

  • Pamata – pati svarīgākā apdrošināšana ir veselības un civiltiesiskā. Veselības apdrošināšana sedz izdevumus, ja tiekat hospitalizēts svešā valstī. Pretējā gadījumā šādi izdevumi būtu jāsedz pašam. Civiltiesiskā apdrošināšana savukārt ietver lielu daļu no zaudējumiem, ko jūs nesat citiem cilvēkiem ar savu darbību vai bezdarbību – nu, piemēram, ja jūs appludināt viesnīcas istabiņu vai saplēšat muzeja eksponātu, tad civiltiesiskā apdrošināšana segs šo kaitējumu, ja tas nav bijis ļaunprātīgs.
  • Biznesa – biznesa apdrošināšanas klasē ietilpst pamata apdrošināšana, kā arī vairāki apdrošināšanas veidi, kas vajadzīgi uzņēmējiem un uzņēmumu darbiniekiem, kas ceļo – piemēram, biznesa apdrošināšanā var ietilpt jurista pakalpojumi, ja notiek nelaimes gadījums un jūs tiekat iesūdzēts tiesā, bagāžas apdrošināšana, izdevumu segšana, ja ceļojums nenotiek, kā arī apdrošināšanās pret nelaimes gadījumiem un, piemēram, pases
  • Visaptveroša – visaptverošajā apdrošināšanā bez biznesa un pamata pakas tiek iekļauti arī citi apdrošināšanas veidi – pats svarīgākais ir ceļu satiksmes negadījuma apdrošināšana, kas var būt svarīgi valstī bez apdrošināšanas polisēm, kā arī tad, ja apdrošināšanas polise paredz, ka tiks segti arī zaudējumi jūsu mašīnai, pat ja negadījuma izraisītājs būsiet jūs.

Noderīgi zināt arī to, ka, pretēji tam, ko rāda filmās, daudzi apdrošinātāji sedz t.s. Force Majeure gadījumus – piemēram, izmaiņas ceļojuma grafikā, ko radījusi sniegavētra. Noteikti izvēlieties polisi bez pašriska, jo pretējā gadījumā jums var nākties segt daļu no izdevumiem, ja notiek kas nelāgs.

Īpaši gadījumi

Jāņem vērā, ka apdrošinātāji atsevišķos gadījumos var nesegt jūs vai pieprasīt atsevišķas polises iegādi par īpaši riskantām aktivitātēm:

  • Kalnu slēpošana un aktīvi pārgājieni kalnos;
  • Fizisks darbs ārzemēs;
  • Niršana;
  • Citi bīstami sporta veidi.

One Reply to “Ceļojumu apdrošināšana”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *