Cik bieži var refinansēt auto kredītu?

Cik bieži var refinansēt auto kredītu?

Automašīna lielākajai daļai iedzīvotāju, neatkarīgi no to finansiālās situācijas, ir neatņemama dzīves un ikdienas sastāvdaļa. Tomēr automašīnu, kas ekonomikā tiek uzskatīta par luksusa preci, vienkārši nopirkt var vien retais un pārsvarā cilvēki izmanto auto kredītu kā iespēju iegādāties vēlamo spēkratu. Auto kredīts, tā procentu likmes lielums, kā arī termiņš ir atkarīgs no dažādiem mainīgiem faktoriem, kas laika gaitā var gan uzlaboties, gan arī pasliktināties. Šādu iemeslu dēļ šobrīd atsevišķi kreditori piedāvā iespēju refinansēt auto kredītu un tādā veidā iegūt izdevīgākus nosacījumus.

Ko nozīmē auto kredīta refinansēšana?

Kredīta refinansēšana būtībā nozīmē to, ka tiek paņemts jauns aizdevums, uz labākiem nosacījumiem, lai atmaksātu esošo kredītu, kam iespējams ir izvēlēts pārāk ilgs atmaksas termiņš vai ikmēneša maksājumi ir pārāk lieli. Šādu pakalpojumu piedāvā vairāki nebanku kreditori, kas piedāvā refinansēt auto kredītu līdz pat 10 000 eiro apmērā.

Cik bieži var refinansēt auto kredītu?

Rover

Principā – tik bieži, cik kreditors ir gatavs apstiprināt Tavu refinansēšanas pieteikumu. Ņemot vērā to, ka kreditors ir ieinteresēts jaunu klientu piesaistīšanā, kā arī to, ka katrs jauns refinansēšanas pieteikums ir saistīts ar komisijas maksām, aizdevējs visticamāk piekritīs vairākiem refinansēšanas gadījumiem, līdz ar to viss ir atkarīgs no Tevis paša – pirms pieņem lēmumu, izvērtē, vai refinansēt auto kredītu Tev ir izdevīgi.

Kā jebkurš finansiāls lēmums, arī par refinansēšanu un tās biežumu ir saistīts ar pozitīvām un negatīvām lietām. Daļa cilvēku, refinansējot auto kredītu, vairākas reizes var būtiski ietaupīt līdzekļus, tomēr citi komisijas un procentu maksās samaksās krietni vairāk kā pirms tam.

Šādos gadījumos auto kredīta refinansēšana var būt ļoti labs risinājums, kas palīdzēs gan ātrāk atmaksāt kredītsaistības, gan arī nepasliktināt savu finansiālo situāciju. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt aizdevumu noteiktajā laikā!

Kādas ir auto refinansēšanas priekšrocības?

Būtiskākā šāda pakalpojuma priekšrocība ir iespēja ietaupīt naudu – neatkarīgi no tā, vai jaunajam aizdevumam ir mazākas procentu likmes vai īsāks termiņš, naudas ietaupījumam ir jābūt kā galvenajam refinansēšanas mērķim. Mazāku procentu likmju iegūšana, savukārt ļauj Tev samazināt ikmēneša maksājumu lielumu, kas var palīdzēt vieglāk plānot savu ikmēneša budžetu.

Kāpēc nevajadzētu refinansēt auto kredītu vairākas reizes?

Refinansēšanai ir arī savi trūkumi:

  • Katru reizi refinansējot aizdevumu, būs jāmaksā par kreditora nomaiņu – auto līzinga gadījumā, kad automašīnas pircējs ir tikai tās turētājs, bet par tās īpašnieku līdz kredīta pilnīgai nomaksai paliek kreditors, izvēloties refinansēšanas pakalpojumu, būs jāmaksā par automašīnas īpašnieka maiņu;
  • Komisijas maksas – kreditori mēdz piestādīt komisijas maksas, piemēram, par kredīta noformēšanu, lai tādā veidā palielinātu savus ienākumus no katra izsniegtā aizdevuma;
  • Pastāv iespēja, ka par aizdevumu, to refinansējot, termiņa beigās tiks samaksāts vairāk – lai no tā izvairītos, ir jāsalīdzina tā summa, kura līdz kredīta termiņa beigām būs jāsamaksā par aizdevumu pie esošā kreditora, ar to, kāda būs jāmaksā, kredītu refinansējot.

Kredīta refinansēšana ir nopietns lēmumus, tādēļ pirms to pieņem, izvērtē visus ar to saistītos faktorus. Aizņemies atbildīgi!

One Reply to “Cik bieži var refinansēt auto kredītu?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *