Citadele līzings

Citadele līzings

Līzings ir no angļu valodas pārņemts vārds, kuram latviešu valodā vistuvāk atbilstu: “laišana, laidums” vai kāda cita forma no vārda “laist”. Latvijā tas apzīmē nevis automašīnas ilgtermiņa īri, kā tas ir oriģinālvalodā, bet gan jebkura priekšmeta iegādi uz nomaksu. Jājautā, kādēļ šis vārds ir tā iespiedies, ja jau latviski var teikt: “uz nomaksu”. Tas gan ir nesaistīti ar šī raksta tēmu, tomēr dažreiz šķiet vērtīgi aizdomāties par vārdu nozīmi un izcelsmi. Tagad gan parunāsim par bankas “Citadele” piedāvāto līzingu – vai nomaksu, vai ko līdzīgu.

Bankas “Citadele” piedāvātie līzinga pakalpojumi

Operatīvais līzings

Operatīvo līzingu varētu saukt par “ilgtermiņa īri”. Izmantojot operatīvo līzingu, automašīna pēc lietošanas perioda beigām nepaliek jūsu īpašumā. Operatīvais līzings paredz mazākus līzinga maksājumus, iespējas automašīnu izpirkt pēc lietošanas perioda beigām, kā arī to, ka varat izvēlēties līzinga valūtu. Bez līzinga maksājumiem, jums jāsedz arī OCTA un KASKO apdrošināšanas maksājumi, kā arī, ja automašīnu neizvēlaties no “Citadeles” piedāvāto automašīnu kataloga, jāapmaksā vērtētāja pakalpojumi un līzinga noslēgšanas maksa 71.14 eiro apmērā. Automašīnu operatīvajā līzingā varēsit izmantot līdz pat 6 gadus.

Finanšu līzings

Finanšu līzings ir tas, ko parasti izprotam ar vārda “līzings” nozīmi. Šis auto līzinga veids ļaus jums pēc līzinga perioda beigām iegūt automašīnu jūsu īpašumā. Minimālā pirmā iemaksa ir vai nu 10% no auto vērtības, vai vismaz EUR 710. Automašīna līzinga perioda beigās nedrīkst būt vecāka par 15 gadiem, turklāt līzinga pakalpojumu varat slēgt termiņā līdz pat sešiem gadiem. Automašīnas, kuru iegādājaties uz nomaksu, cena nevar būt mazāka par 2000 EUR.

Kopīgais abiem līzinga veidiem

Līzings, tā varētu teikt, ir diezgan piņķerīgs pasākums. Abos līzinga veidos tad, ja vēlaties uz nomaksu iegādāties automašīnu, ko nepiedāvā pati banka, jums jāpiesaista vērtētāji, kas turklāt ir saistīti ar banku “Citadele”. Līzinga maksājums nedrīkst pārsniegt 35% no jūsu ģimenes ienākumiem pēc nodokļu nomaksas. Lai pieteiktu līzingu, jums vajadzēs sekojošos dokumentus:

  • Pase vai ID karte;
  • VSAA vai darbavietā sniegta izziņa par jūsu ikmēneša ienākumiem;
  • Atsevišķos gadījumos banka var pieprasīt arī papildus galvotāju;
  • Nepieciešams arī aizpildīt līzinga formu.

Kaut arī “Citadele” piedāvātais līzings ir visnotaļ izdevīgs, tomēr loģiski šķiet to izmantot tieši tām mašīnām, ko banka piedāvā pati, tādējādi izvairoties no, piemēram, maksas par vērtētāju piesaistīšanu, kā arī liekas aizkavēšanās.

Citadele līzings – bankas “Citadele” piedāvātie līzinga pakalpojumi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *