Citroen vieglie auto

Citroen vieglie auto

Citroen (jeb Citroën – franciski izrunā kā sī-trou-en) ir franču automašīnu ražotājs, kas dibināts 1919. gadā. Pašlaik tas ir PSA-Peugot Citroën sastāvdaļa. Šis ražotājs gadā sataisa ap 1,3 miljonus mašīnu. Latvijā Citreon mašīnas pārdod VEHO auto servisā, kas atrodas K. Ulmaņa gatvē 90. Citroen pārsvarā ražo vidēja-maza izmēra automašīnas patērētājiem, taču viņu produktu klāstā atrodami arī vidēja lieluma auto un minibusi.

Citroen automašīnas

CitroenCitroen automašīnas palaikam tiek aprīkotas ar ļoti interesantām fīčām: hidropneimatiskie amortizatori ļauj daudziem modeļiem braukt ar trim riteņiem (t.i., ja pārplīst riepa, tad pa lielceļu tiek izsmērēts tikai gaiss, nevis jūsu mašīna). No pašlaik pieejamajiem modeļiem jāuzslavē DS3, C5 Tourer, kā arī C1, C3 un C4 Picasso automašīnas, kas ne tikai ir visnotaļ lētas, bet arī izceļas ar, teiksim tā, vieglu, nedaudz “francisku” garu. Gan mazās, gan lielās Citroen automašīnas uz ceļa ir viegli atpazīstamas sava logo un žiperīgās gaitas dēļ.

Kādreizējie modeļi bieži izskatījās teju nenormāli, taču nu kompānija vairāk domā par to, kā padarīt savus auto konkurētspējīgākus cenas un iespēju ziņā. Piemēram, smukā divviru C1 mašīnīte maksā ap 10 000 eiro – jauna! Tāpat C3 Picasso ir tikai nedaudz dārgāka, vismaz salīdzinot ar analogiem modeļiem. Citroen mašīnas tiek nepelnīti uzskatītas par pārāk sarežģītām, taču, tā kā arī Latvijā atrodams Citroen centrs, nav jāuztraucas par to, ka kādreiz savam auto nevarēs atrast rezerves daļas vai to salabot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *