Dzīvoklis līzingā

Dzīvoklis līzingā

Aizvien vairāk cilvēki cenšas tikt pie sava personīgā dzīvokļa, taču to parasti saprot tikai tad, kad 10 gadus ir maksājuši īres maksu. Taču pateicoties mūsdienīgajām reklāmām un cilvēku informēšanu – aizvien populārāka kļūst tēma par to vai ir vērts ņemt dzīvokli līzingā. Protams, ka abos gadījumos ir gan plusi gan mīnusi, taču laika gaitā esot sava dzīvokļa īpašniekam, plusi būs daudz vairāk, nekā mīnusu.

Pavisam vienkārši – Tu katru mēnesi maksā dzīvokļa īri, summa varbūt nav tik ļoti liela, taču Tev īres maksa būs jāmaksā tik ilgi, cik vien ilgi atradīsies šajā dzīvoklī, tāpat ir jāskaita komunālie maksājumi, un citi sīkumi. Taču ja dzīvoklis būtu jau tavs, tad viss par ko Tev būtu jāuztraucas – komunālie maksājumi, telefona rēķini, interneta rēķini, un dažādi citi sīkumi, kas nepavisam nav salīdzināmi ar dzīvokļa īres summu. Taču ne par to runa!

Ja esi izdomājis dzīvokli paņemt līzingā, respektīvi kādā no kredīta veidiem, kas atbalsta šāda opciju – Jūs automātiski kļūsiet par kredītsaistību partneri ar konkrēto kredītdēvēju, taču esiet uzmanīgi un atcerieties, ka ārkārtas gadījumos un citos dzīves brīžos, nepieciešamības gadījumā, pārtraukt šīs īres līgumsaistības būs ļoti grūti, tāpēc uzreiz jāpiemin faktu – ja tiešām vēlies ņemt līzingā dzīvokli, tad der atcerēties, ka Tev vajadzēs stabilu ienākumu avotu vismaz uz pāris gadiem un ne vienmēr arī stabilais darbs ir tik „stabils”. Bet parunāsim par to sīkāk, ja esi nopircis dzīvokli kredītā, tad dzīvokļa īpašnieks neesi tu, bet gan kreditors, jo Tev katru mēnesi būs līzinga maksājums, kurš viennozīmīgi ir jāsamaksā. Pilntiesīgs dzīvokļa īpašnieks Jūs būsiet tikai tad, kad būsiet nomaksājis visa līzinga aizdevuma summu. Kad veiksmīgi tas tiks izdarīts, Jūs automātiski, bez nekādām problēmām kļūsiet par dzīvokļa īpašnieku. Ļoti svarīgi ir izvēlēties kreditoru, jo šādi aizdevumi ir jāatmaksā gadiem un līzinga ikmēneša summa būs pietiekami liela, lai Tu priekšlaicīgi izvērtētu to, vai turpmākajos gados tik tiešām spēsi to atmaksāt. Protams, vieglāk ir paņemt īres dzīvokli un katru mēnesi maksāt, piemēram 800 eiro, taču ja taisāties šajā dzīvoklī dzīvot līdz sava mūža galam, tad arī visu atlikušo dzīvi Jums nāksies maksāt 800 eiro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *