Finanšu līzings

Finanšu līzings

Finanšu līzings jeb vienkārši līzings ir pakalpojums, ar kuru varat iegādāties kādu preci (parasti automašīnu) uz nomaksu. Atšķirībā no operatīvā līzinga jeb nomas, izmantojot finanšu līzingu, klients patur preci savā īpašumā pēc līzinga termiņa beigām. Šajā rakstā apskatīsim to, kā darbojas finanšu līzings, kā arī situācijas, kādās to vislabāk izmantot.

Kā darbojas finanšu līzings?

Auto līzings

  • Līzinga kompānija iegādājas automašīnu no pārdevēja, un saskaņā ar līzinga līgumu nodod to klientam lietošanā;
  • Klients maksā ikmēneša maksājumu un termiņa beigās saņem automašīnu savā īpašumā.
  • Atkarībā no līguma klients var automašīnu pārdot termiņa laikā un norēķināties ar līzinga kompāniju par atlikušo līzinga summu.

Finanšu līzings nav raķešbūve, taču iesakām vienmēr cītīgi izlasīt līzinga līgumu, lai nākotnē nav pārsteigumu par atsevišķiem tā punktiem. Līzings ir izdevīgs “gandrīz-kredīta” veids, jo tā procenti ir zemi – sākot ar 5-7% un vairāk. Izdevīgāks ir tikai hipotekārais kredīts.

Finanšu līzings Latvijā

Finanšu līzings pēc ekonomiskās krīzes ir piedzīvojis sava veida renesansi. Latvijas Bankas dati par citu finanšu starpnieku sektoru liecina, ka līzinga sabiedrības, kuru apgrozījums sasniedza 5 gadu minimumu 2011. gadā, atkal ir sākušas augšupeju. Tas nozīmē, ka varēsim atkal vērot sen aizmirstās, baudu radošās līzinga reklāmas televīzijā, taču no otras puses šāda statistika liecina arī par patiesu ekonomikas atkopšanos.

Operatīvais vai finanšu līzings?

Operatīvais līzings ikmēneša maksājuma ziņā ir izdevīgāks par finanšu līzingu, taču, protams, perioda beigās jūs neiegūstat mašīnu savā īpašumā. Operatīvais līzings var būt izdevīgs tiem, kas vēlas braukt ar jaunākām mašīnām, par to nepārmaksājot; tāpat to bieži izmanto uzņēmumi, kuriem svarīgi iekļauties noteiktā aktīvu lielumā, lai nebūtu jāmaksā vairāk nodokļu. Izvēle starp operatīvo un finanšu līzingu ir pilnībā jūsu ziņā, taču jāmin, ka operatīvo līzingu nevarēsit piesaistīt vecākām un lētākām automašīnām.

Aizņemieties atbildīgi

Pieteikties kredītam

Finanšu līzings ir lielisks līdzeklis, ar kuru padarīt labāku savu dzīvi. Finanšu līzingu ir viegli paņemt, taču jābūt pārliecinātam, ka spēsit savas saistības pildīt. Ja nepildīsit savas saistības, varat nonākt parādu reģistrā, kā arī jums var tikt atsavināta manta. Neiesaistīties finansiālās – tajā skaitā līzinga – saistībās vieglprātīgi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *