Hummer vieglie auto

Hummer vieglie auto

Hummer bija vidēji smagu automašīnu brends, kas pastāvēja no 1992. līdz 2010. gadam. Brendu sāka kompānija AM General 1992. gadā, bet 1998. gadā to iegādājās General Motors. Tā kā minētā kompānija iekūlās diezgan lielās finanšu nepatikšanās, Hummer brends palika par neienesīgu. To mēģināja pārdot kādai ķīniešu kompānijai, taču tas neizdevās – iespējams, ķīniešu komercministrijas dēļ – un 2010. gadā brends tika slēgts.

Hummer automašīnas

HummerHummer ir vienas no dārgākajām mašīnām pasaulē. Fakts, ka tās vairs neražos, starp citu, ir krietni vien pacēlis to cenu tirgū. Hummer džipi un SUV izceļas ar milzīgiem izmēriem, tankam līdzvērtīgu spēju pārvietoties pa sliktiem ceļiem, bezceļiem un neceļiem, kā arī ar apetītelīgiem dzinējiem, kas parasti bija robežās no 6-9 litriem. Hummer saknes meklējamas militāros projektos – kā Humvee automašīnā, kas izstrādāta 1979. gadā.

Hummer automašīnas, lai gan varbūt iemiesoja gala beigās neīstenojamu sapni pasaulē ar izsmeļamiem naftas resursiem, tomēr skatīja dienasgaismu pietiekami ilgu laiku, lai to nevarētu norakstīt kā “rotaļlietu pāraugušiem bērniem”. Hummer automašīnas vēl joprojām ir lielā vērtē, un kaut arī redzēt Latvijā kādu Hummer ir, šķiet, teju neiespējami (lai gan 2002. gadā tās sāka pārdot Latvijā – un pārdeva vēl ilgi), ja laimējas loterijā, Hummer ir īstenojams sapnis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *