Izdevīgs kredīts auto iegādei

Izdevīgs kredīts auto iegādei

AudiJauns auto bieži vien ir ne tikai ērts, bet arī finansiāli izdevīgs pārvietošanas līdzeklis, kas ļauj ietaupīt gan naudu, gan arī laiku, ko vēlāk iespējams izmantot peļņas gūšanai vai patīkamai atpūtai.

Iegādājoties auto kredītā, Jūs sākumā saņemat kāroto lietu, šajā gadījumā automašīnu un tikai pēc tam veicat tās apmaksu, tāpēc pie jauna auto iespējams tikt kaut vai šodien, negaidot vairākus gadus, kuru laikā būtu izdevies iekrāt nepieciešamo naudas summu. Kad kredīts saņemts un auto iegādāts, aizdevuma atmaksu varēsiet veikt ar ikmēneša maksājumu palīdzību, tādejādi nosedzot auto vērtību pakāpeniski.

Parasti auto iegādei izvēlas vienu no dieviem kredītu veidiem – auto līzingu vai patēriņa kredītu.

Auto līzinga gadījumā, auto tiks noformēts uz aizdevēja vārda, savukārt Jūs, līdz līzinga atmaksas termiņa beigām, būsiet automašīnas lietotājs. Automašīnas līzingi iedalās trīs kategorijās, kas ir savstarpēji atšķirīgas.

Latvijā iespējams noformēt:

Saņemt auto kredītu

  • Finanšu līzingu – aizdevumu, kura atmaksas termiņam beidzoties, automašīna bez jebkādiem papildus izdevumiem pāriet Jūsu īpašumā.
  • Operatīvo līzingu–jeb auto nomu, kuras laikā Jūs maksājat nelielu summu no auto pamatvērtības un aizdevuma izsniegšanas procentus, savukārt līguma termiņam beidzoties, Jums tiek dota iespēja izpirkt auto, samaksājot atlikušo neapmaksāto daļu no auto pirkšanas cenas.
  • Pilna servisa līzingu– šī aizdevuma gadījumā, ikmēneša maksā tiek iekļautas automašīnas apkopes, drošības un citi pakalpojumi. Šo līzinga veidu visbiežāk izmanto uzņēmumi, kas nevēlas veikt sava auto parka uzturēšanu.

Privātpersonas parasti izvēlas finanšu vai operatīvo līzingu. Operatīvā līzinga ikmēneša maksājumi parasti ir zemāki nekā finanšu līzinga gadījumā, taču, lai pēc līzinga atmaksas termiņa beigām kļūtu par automobiļa īpašnieku, jārēķinās ar pietiekami lieliem papildus izdevumiem.

Izvēloties noformēt patēriņa kredītu automašīnas iegādei, Jūs jau uzreiz kļūstat par izvēlētā auto īpašnieku un tas netiek noformēts kā ķīla. Patēriņa kredīts tiek izsniegts bez ķīlas un bez galvotāja, turklāt jums nav obligāti jānorāda, ka kredīts paredzēts automašīnas iegādei. Patēriņa kredīta noformēšana neprasa daudz laika un speciālas zināšanas, līdz ar to pieteikumu kredīta saņemšanai varat iesniegt auto pirkšanas dienā vai vienu dienu pirms plānotā pirkuma.

Tā kā patēriņa kredītus piedāvā dažādi aizdevēji gan no banku, gan nebanku sektora, pirms kredīta noformēšanas noteikti veiciet aizdevumu piedāvājumu salīdzināšanu, lai izvēlētos patiesi izdevīgu kredītu auto iegādei un nepārmaksātu par tā izsniegšanu.

Salīdzināt aizdevējus, iespējams, tepat internetā, izmantojot kādu no šim nolūkam speciāli izstrādātajiem aizdevēju salīdzināšanas rīkiem. Veicot salīdzināšanu pievērsiet uzmanību ne tikai aizdevuma gada procentu likmei (GPL) un pieejamās summas apmēram, bet arī kredītu izsniedzēju rīkotajām akcijām un piedāvātajiem labumiem, kas vairākos gadījumos palīdz ievērojami ietaupīt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *