Jaguar vieglie auto

Jaguar vieglie auto

Jaguar izgudroja divi motociklu entuziasti – Viljams Laions un Viljams Volmslijs. Tas notika tālajā 1922. gadā Anglijas pilsētā Koventrijā. Līdz pat Otrā pasaules kara beigām kompānijas nosaukums bija Swallow Sidecar Company un tā bez automašīnām ražoja arī to salonu dīvānus. Tikai 1945. gadā radās tagadējais kompānijas nosaukums Jaguar Cars. Kopš tā laika Jaguar ražo vienas no pasaulē labākajām sporta un luksusa tipa automašīnām. 2008. gadā tiesības uz šo kompāniju ieguva Indijas uzņēmums Tata Motors.

Populārākie Jaguar Modeļi

Jaguar vieglais auto

  • XJ – šīspilna lieluma luksusa automašīnas tiek ražotas kopš 1968. gada un tieši ar šīs sērijas jaunākajam automašīnām pārvietojas dažādi Britu karaliskās ģimenes pārstāvji un citas politiskās figūras Lielbritānijā. Iespējams, atpazīstamākā Jaguar automašīnu sērija.
  • Jaguar F-Type – Šo sporta automobīli sāka ražot 2013. gadā un to var uzskatīt par leģendārās E-Type sērijas mazo brāli, kuru pātrauca ražot septiņdesmito gadu vidū. To var uzskatīt par demokrātiskāko no visām mūsdienās ražotajām Jaguar automašīnām.
  • XF – spēkratu sērija kas automašīnu tirgū ienāca 2008. gadā, iegūstot dažādas balvas kā gada labākā automašīna.
  • XK – ātrā, dinamiskā un jaudīgā XK sērija iznāk kopš 1996. gada un tai ir pieejami arī kabrioletu modeļi

Jaguar oficiālā pārstāve Latvijā ir kompānija BM Auto. Tās centrs atrodas Rīgā, Dārzciema Ielā 64a.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *