Kā droši braukt ziemā

Kā droši braukt ziemā

Padomi: Kā droši braukt ziemā, kurus iespējams izmantot arī vasarā. Esi drošs un atbildīgs braucējs ziemas apstākļos.

Jeep

 

Pielāgojiet savu automašīnu ziemai!

Motora dzesēšanas šķidrumam pielejiet pietiekami daudz antifrīza. Tas aizsargās jūsu automašīnu no aizsalšanas un korozijas. Pārbaudiet akumulatoru, lai aukstajā ziemā pietiktu jaudas to iedarbināt. Pārbaudiet bremzes. Ja tās nedarbojas labi, bremzējot automašīnu var vilkt uz vienu pusi. Parūpējieties par līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Prožektors, sega, smiltis vai sāls un ledus kasīklis ir obligāti priekšmeti. Pārbaudiet sildītāju un atkausētāju. Tie ļaus jums justies ērti, bet priekšējam stiklam neļaus aprasot un apledot. Tāpat ir ieteicams ar speciāliem līdzekļiem sagatavot priekšējo un sānu stiklus. Nomainiet smērvielas. Tiek rekomendēta sintētiskā automašīnu eļļa. Ziemas apstākļiem piemērotas smērvielas ļaus vieglāk iedarbināt automašīnu. Lietojiet atbilstošu logu šķidrumu. Šķidrums, kas neaizsalst, kopā ar atbilstošām logu tīrīšanas slotiņām vienmēr uzturēs jūsu logus tīrus.

Saglabājiet kontroli!

Pirms pagrieziena veikšanas izvēlieties atbilstošu ātrumu, lai stūri nepagrieztu ne par maz, ne par daudz. Izvairieties no straujām kustībām, lai samazinātu slīdēšanas iespēju. Bremžu pedāli spiediet vienmērīgi. Nespiediet to vairākas reizes. Ja jūsu automašīnai ir ABS, tas apstādinās to bez slīdēšanas.

Domājiet uz priekšu!

Rezervējiet pietiekami daudz laika, lai sasniegtu vajadzīgo vietu. Ievērojiet divreiz garāku drošu attālumu līdz citai automašīnai. Papildus attālums starp jūsu automašīnu un automašīnu, kas atrodas jums priekšā, dos pietiekami daudz laika, lai apstātos. Centieties uzturēt savu automašīnu tīru. Regulāri mazgājot to ar tīru ūdeni, apstādināsiet eroziju, kuru rada ķimikālijas, sāls un smiltis, kas tiek izmantotas, lai uz ceļa kausētu ledu. Uzmanīgi brauciet pāri tiltiem un viaduktiem. Uz tiem ledus veidojas ātrāk, tāpēc izvēlieties atbilstošu braukšanas ātrumu. Redziet un paši esiet redzami! Parūpējieties par savu lukturu redzamību un priekšējā stikla tīrību. Ziniet, kā rīkoties, ja iestrēgstat ledū vai sniegā. Negrieziet stūri! Notīriet sniegu ap riteņiem un lēnām šūpojiet automašīnu uz priekšu un atpakaļ.

Sagatavojieties pārsteigumiem, ja nepietiekami vai par daudz pagriežat stūri!

Kā izlīdzināt automašīnu, ja stūre tiek pagriezta pārāk daudz, bet automašīna nepagriežas tik, cik jums vajag, jo priekšējie riteņi ir zaudējuši sakabi. Negrieziet stūri vēl vairāk un strauji nebremzējiet, jo tas tikai pasliktinās stāvokli. Tā vietā noņemiet kāju no akseleratora un nespiediet bremzes. Tagad jūsu automašīnas svars pārvietosies uz priekšu. Uzmanīgi samaziniet stūres pagriešanas leņķi un, lēnām braucot atpakaļ, atgriezieties uz vajadzīgā ceļa. Kā izlīdzināt automašīnu, ja stūre tiek pagriezta pārāk daudz, bet automašīna pagriežas vairāk nekā jūs gribētu, jo jūsu aizmugurējie riteņi ir zaudējuši sakabi. Veiciet šādas darbības, pievēršot pietiekami daudz uzmanības automašīnas vadīšanai. Lēni palieliniet ātrumu. Jūsu automašīnas svars pārvietosies uz aizmuguri. Tajā pašā laikā brauciet virzienā, kurā slīd jūsu automašīnas aizmugurējā daļa. Vērojiet virzienu, kurā vēlaties, lai Jūsu automašīna brauktu. Tādā veida jūs būsiet sagatavojies atgriezties uz vēlamā ceļā, tiklīdz automašīna ļausies kontrolei.

2 Replies to “Kā droši braukt ziemā”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *