Kā izvēlēties auto kredītu

Kā izvēlēties auto kredītu

Ņemot vērā to, ka automašīnas iegāde vairumam cilvēku ir nopietns lēmums, kas ir saistīts ar gana lielām izmaksām, piemērota auto kredīta izvēle ir ļoti svarīga, jo tas ietekmēs ne tikai to, cik lieli būs ikmēneša maksājumi, bet arī to, cik reāli konkrētā automašīna tās pircējam izmaksās. Būtiskākie faktori, kam pievērst uzmanību, izvēloties sev piemērotu auto kredītu, ir gada procentu likme, ikmēneša maksājuma lielums, kredīta termiņš, kā arī kredīta lielums.

Saņemt auto kredītu

Aplūkosim katru no faktoriem sīkāk.

Ikmēneša maksājuma lielums

Ikmēneša maksājums ir naudas summa, kas kredītņēmējam ir jāmaksā katru mēnesi saskaņā ar noslēgto kredīta līgumu, un tas iekļauj ne tikai kredīta pamatsummas atmaksas daļu, bet arī procentus par auto kredīta izmantošanu. Ikmēneša maksājuma lielumu ietekmē tādi faktori kā:

  • Kredīta termiņš – jo īsāks termiņš, jo lielāki būs ikmēneša maksājumi;
  • Gada procentu likmes lielums;
  • Kredīta summa.

Gada procentu likme

Pavisam nesen Latvijas likumdošanā tika veiktas izmaiņas, kas noteica to, ka kreditoriem obligātā kārtā ir jānorāda katra aizdevuma gada procentu likme. Šis rādītājs norāda to, cik reāli kredīts izmaksās kredītņēmējam, un tas iekļauj ne tikai procentu likmes lielumu, bet arī visas citas iespējamās izmaksas, kas saistītas ar kredīta ņemšanu un noformēšanu. Lai vieglāk būtu izvēlēties piemērotāko auto kredītu, ir nepieciešams salīdzināt dažādu aizdevumu gada procentu likmes un pieņemt pareizo lēmumu – lielāka gada procentu likme nozīmēs arī lielākus ikmēneša maksājumus un lielāku kopējo kredīta summu.

Kredīta lielums

Auto kredītu lielums ir summa, kas tiek piešķirta automašīnas iegādei. Tieši no šī faktora ir atkarīgs gan tas, uz cik ilgu laiku aizdevums būs jāņem, gan arī tas, cik lieli būs ikmēneša maksājumi. Būtiski ir izvērtēt, cik liela kredīta summa ir nepieciešama, un aizņemties tikai tik, cik ir nepieciešams, nevis tik, cik piedāvā aizdevējs. Veidi, kā samazināt kredīta lielumu, ir vairāki, piemēram:

  • Veicot pēc iespējas lielāku pirmo iemaksu;
  • Izvēloties lētāku automašīnu, kuras cena nav pārāk liela.

Kredīta termiņš

Auto kredītu cilvēki parasti ņem uz 3 līdz 5 gadiem, tomēr šobrīd kreditori piedāvā aizdevumus ar atmaksas termiņu līdz pat 7 gadiem, bet Mogo.lv līzings līdz 6 gadiem. Lai gan garāks atmaksas termiņš nozīmē mazākus ikmēneša maksājumus, tā rezultātā par aizdevuma izmantošanu var nākties samaksāt vairāk. Īsāks kredīta termiņš būs saistīts ar lielākiem ikmēneša maksājumiem, tomēr tas ļaus ātrāk aizdevumu atmaksāt un par to būtiski nepārmaksāt.

Saņemt auto līzingu

Auto kredītu izmanto ļoti daudz Latvijas iedzīvotāju, jo automašīnas iegādei parasti ir nepieciešami samērā lieli līdzekļi. Mogo šajā gadījumā ir viens no tirgus līderiem nebanku kredītu sektorā arī 2017. gadā. Šāda aizdevuma izvēlē ir nepieciešams balstīties uz augstāk minētajiem faktoriem, kuru pārdomāta izvērtēšana ļaus pieņemt pareizo lēmumu. Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas auto kredītu atmaksāt laikā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *