Kad izvēlēties auto līzingu

Kad izvēlēties auto līzingu

Līzings bieži saistās ar neērtībām, no kurām beigu beigās lielākā ir tā, ka, pērkot mašīnu līzingā, jūs samaksājat lielāku summu. Taču līzings bieži vien nav nemaz tik slikta ideja, it sevišķi, ja dzīve iet uz augšu, bet vēl nav iekrāta kapitāla, kas par to liecinātu. Šajā rakstā apskatīsim gadījumus, kuros auto līzings varētu būt laba izvēle.

Izvēlēties auto līzingu

Kad izvēlēties auto līzingu

Jums nepieciešami brīvi līdzekļi

Nereti līzingu izvēlas tieši tādēļ, ka nevēlas iztērēt visus iekrājumus automašīnas labad. Ja nākotne šķiet stabila, bet automašīnas pirkšana var iedragāt krājkasīti, tad nav vērts riskēt ilgu laiku dzīvot bez iekrājumiem – labāk automašīnu iegādāties uz nomaksu.

Atcerieties, ka mašīna ir investīcija: ja kaut kas jūsu finansiālajā situācijā noiet greizi, tad, atkarībā no tā ar kādu līgumu esat to iznomājis, jūs to varat pārdot un iegūt laiku, pa kuru sakārtot savas finanses. Turklāt ietaupītos līdzekļus varat ielikt krājkontā, kur ar tiem varat pat drusciņ nopelnīt.

Jūs vēlaties jaunu mašīnu

Kad izvēlēties auto līzingu (foto: auto)

Lietotai mašīnai, protams, atkarībā no materiālās situācijas un kārotā modeļa, sakrāt nav nemaz tik grūti. Turpretim jauna mašīna izmaksās dārgāk, bet ilgtermiņā būs labāka investīcija – ja to lietosit saudzīgi, to vēlāk varēs viegli pārdot; ja kaut kas notiks, jums būs finansiāls drošības spilvens. Tāpēc nauda, ko iegādājoties mašīnu uz līzingu jūs it kā pazaudējat, tomēr nenotek pa izlietni.

Jūs esat nonācis labā materiālajā situācijā

Līdzīgi #1, ja esat nonācis labā materiālajā situācijā, dažreiz līzings būs labāks, nekā iegādāties to uzreiz pērkot. Pirmkārt, ja esat tikko dabūjis labu darbu vai paaugstinājumu, jums var arī nebūt nepieciešamo iekrājumu mašīnas iegādei. Otrkārt, nevar jau visu mūžu gaidīt, lai iegādātos vienu mašīnu. Un treškārt – kas ir vissvarīgākais – nomaksāts līzings ir kā laba liecība jūsu kredītvēsturē, kas var būt sava veida trumpis, kad vēlaties spert nākamo soli un pretendēt uz hipotekāro kredītu.

Citas līzinga iespējas

Ja jūs neapmierina pārdevēja piedāvātie līzinga nosacījumi, jūs varat izmantot kādu citu kredītdevēju, kurš iegādāsies mašīnu, kas jums patīk. Šādi jūs varēsit līzingu izmantot ar izdevīgākiem nosacījumiem. Kā labas opcijas šeit jāmin Mogo.lv un InCredit.lv piedāvātie auto kredīti.

Lielā daļā auto plaču jau ir noslēgti līgumi par to, kuras firmas līzinga pakalpojumi tiks izmantoti ikkatram darījumam, tāpēc bieži vien auto plaču piedāvātais līzings ir dārgāks, jo tajā ir iekļauts arī kāds papildus procents peļņas pašam pārdevējam. Šī iemesla dēļ bieži vien būs izdevīgi izmantot citu aizdevēju, nevis to, kuru jums piedāvā auto placī. Izvērtējiet savas iespējas un iegūstiet sev jaunu auto nepārmaksājot!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *