Kāpēc izvēlēties automašīnas līzingu?

Kāpēc izvēlēties automašīnas līzingu?

Nereti cilvēkiem nākas sastapties ar situācijām, kad kāroto automašīnu nevar iegādāties, jo trūkst naudas līdzekļu. Kamēr vieni nolemj iekrāt, līdz iegūst plānoto naudas summu, citi lemj par labu kārdinošajiem auto līzinga piedāvājumiem un, izvēloties sev piemērotāko risinājumu, iegādājas automašīnu uzreiz. Pēc definīcijas auto līzings ir ilglaicīga automašīnas iznomāšana ar izpirkuma tiesībām. Tas pēdējo gadu laikā ieguvis lielu popularitāti.

Pieteikties auto līzingam lētāk

Pieteikt kredītu

Iemesli, kāpēc izvēlēties automašīnas līzingu, atšķiras atkarībā no diviem būtiskiem faktoriem – līzinga tipa, kā arī tā, kas plāno automašīnas līzinga iespējas izmantot, tātad, juridiskas vai fiziskas personas.

Automašīnas līzings

Auto līzingu var iedalīt divos veidos – operatīvajā līzingā un finanšu līzingā. Operatīvo līzingu iecienījušas juridiskas personas, jo tā ir iespēja dažādām kompānijām vai uzņēmumiem paņemt automašīnu uz izdevīgiem līzinga noteikumiem, un par salīdzinoši nelielām izmaksām, nodrošināt savus darbiniekus ar automašīnām. Operatīvā līzinga noteikumi paredz, ka automašīna tiek izmantota noteiktu laiku, un līzinga īpašnieks maksā konkrētās automašīnas nolietojuma vērtība.

Kas izmanto finanšu līzingu

Finanšu līzingu biežāk mēdz izmantot fiziskas personas. Izvēloties šo līzinga tipu, veicot ikmēneša maksājumus, privātpersona neilgā laika posmā var iegādāties sev automašīnu.

Izmantojot auto līzingu, nav jāsatraucas par milzīgu naudas summu zaudēšanu, jo samaksa par automašīnu notiek pakāpeniski – neatkarīgi no tā, vai automašīnas līzinga īpašnieks ir fiziska vai juridiska persona. Auto līzings ir ne tikai uzticams veids, kā iegādāties automašīnu, bet tas arī palīdz strukturēt un plānot savus ikmēneša ienākumus.

Visi auto līzingi

Automašīnas līzinga priekšrocības

Viens no nozīmīgākajiem plusiem, kas saistīts ar automašīnas līzingu – automašīna ir reģistrēta CSDD, kā arī to var izmantot, neatkarīgi no tā, vai esi nomaksājis auto līzingu, uzreiz vai tas tiek darīts pakāpeniski.

Pamatojoties uz Latvijas Bankas mājaslapā iegūtajiem datiem, 2013.gadā par Latvijas populārāko auto līzingu devēju atzīta SIA „Citadele līzings un faktorings”, savukārt otro vietu popularitātes un ieņēmumu ziņā ieņem SIA „DNB Nord līzings”. Trešā vieta kompānijai SIA „Grata līzings”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *