Kas ir finanšu līzings?

Kas ir finanšu līzings?

Finanšu līzings ir viens no līzinga veidiem, kuru iespējams izmantot, piemēram, auto iegādei.

LīzingsViena no svarīgākajām finanšu līzinga īpašībām ir tā, ka šī līzinga laikā persona izpērk līzinga objektu un, līzingam beidzoties, kļūst par tā īpašnieku. Vienkāršāk finanšu līzingu varētu raksturot, kā nomu ar izpirkumu, kas nozīmē, ka jūs lietojat preci, par kuru noteiktu periodu, katru mēnesi maksājat kādu konkrētu naudas summu, taču brīdī, kad šis periods beidzas jūs kļūstat par konkrētās preces īpašnieku.

Finanšu līzings sedz visu preces vērtību, kā arī procentus, kas piemēroti par līzinga izsniegšanu, līdz ar to šī līzinga veida ikmēneša maksājumi vienmēr būs lielāki nekā, piemēram, operatīvā līzinga maksājumi.

Nolemjot iegādāties kādu preci ar finanšu līzinga palīdzību, ir jārēķinās, ka jums būs jāiegulda arī savi līdzekļi pirmās iemaksas veikšanai, jo līzinga kompānijas parasti ir gatavas segt līdz 90% no jūsu izvēlētās preces vērtības, līdz ar to vismaz 10% būs jāsedz no jūsu privātajiem līdzekļiem.

Finanšu līzings būs izdevīgs tiem, kuri nevar atļauties iegādāties konkrēto preci uzreiz, taču finansiālie apstākļi un ikmēneša ienākumi ļauj to apmaksāt pa daļām. Galvenais finanšu līzinga plus ir tas, ka pēc šī līzinga perioda beigām, prece oficiāli piederēs jums, bez jebkādām papildus izpirkšanas maksām vai atsevišķu līgumu slēgšanas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *