Kas ir pilna servisa auto līzings?

Kas ir pilna servisa auto līzings?

Līzings, kas Latvijas tirgū lēnām atgūst savu trekno gadu popularitāti, pieejams dažādos veidos: sākot no operatīvā līzinga un beidzot ar finanšu līzingu, kā arī pilna servisa līzingu, kuru piedāvā arvien vairāk līzinga kompāniju. Dabiski, ka dzirdot tik daudz interesantu vārdu, var rasties apjukums. Šajā rakstā īsi apskatīsim pilna servisa līzingu, salīdzinot to ar pārējiem līzinga veidiem.

Pilna servisa līzings

Pieteikt auto līzingu

Pilna servisa auto līzings ir pakalpojums, kas papildus līzingam nodrošina arī mašīnas apkopi. Tādējādi vienā rēķinā tiek iekļautas auto uzturēšanas izmaksas. Visbiežāk pilna servisa līzingu izmanto uzņēmēji dienesta automašīnu nodrošināšanai. Šajā līzingā ikmēneša maksājumā tiek iekļautas papildizmaksas, kas saistās ar auto uzturēšanu, taču svarīgākais par pašām izmaksām – izmaksas ir izlīdzinātas pa mēnešiem, tādēļ iespējams rēķināties ar konkrētu naudas summu katru mēnesi.

No operatīvā līzinga (nomas), kā arī finanšu līzinga pilna servisa līzings atšķiras ar to, ka tajā iekļautas šīs papildus lietiņas. Šis līzinga veids var būt gan ar automašīnas īri (biežāk), gan tās nonākšanu jūsu īpašumā. Visbiežāk papildus pakalpojumus auto līzingam izvēlas uzņēmēji, kam īsti nav laika ņemties ar savu automašīnu. Protams, šis pakalpojums pieejams arī privātpersonām. Pilna servisa līzingu piedāvā galvenokārt ar bankām saistītās līzinga kompānijas.

Kas iekļauts pilna servisa līzingā?

Tas atkarīgs no bankas, taču visbiežāk tajā būs iekļauti sekojošie vai līdzīgi pakalpojumi:

  • Riepu nomaiņa un glabāšana;
  • Auto apdrošināšana (KASKO vai OCTA);
  • Transportlīdzekļa reģistrācija, tehniskā apskate, citi CSDD izdevumi;
  • Stāvvieta, transportēšana, 3. puses stāvvietu pakalpojumi;
  • Mazgāšana un salona tīrīšana;
  • Avārijas komplekta iegāde u.c. perifērijas iegāde.

Var redzēt, ka pilna servisa līzinga piedāvāto pakalpojumu klāsts ir gana plašs, taču pārsvarā šiem pakalpojumiem tiek veidoti nestandarta līgumi, kuros varat izvēlēties sev interesējošos pakalpojumus. Pieejami arī citi pakalpojumi, kuri parasti tiek piedāvāti atsevišķi, piemēram, palīdzības dienesta nodrošinājums, tehnisko apkopju remonts, apdrošināšanas gadījumu administrēšana utt.

Auto līzings

Pilna servisa līzings piedāvā papildus ērtības, kuras steidz izmantot arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju. Varbūt vērts viņiem pievienoties?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *