KASKO apdrošināšana

KASKO apdrošināšana

Vai zinājāt, ka KASKO atlīdzības izmaksu neskaitāmos gadījumos var atteikt? KASKO apdrošināšana vislabāk zināma ar to, ka tā sedz arī avārijas vaininiekam radušos zaudējumus, tādēļ tā ir dārgāka, nekā OCTA, likumsakarīgi – arī mazāk populāra. Taču tā nav “universāls līdzeklis”, kas apdrošina pret visiem negadījumiem. KASKO apdrošināšana rada lielāku sirdsmieru, taču pilnībā neatbrīvo no atbildības. Lasiet tālāk, lai noskaidrotu biežākos iemeslus, kādēļ katram divdesmitajam KASKO polises īpašniekam tiek atteikta atlīdzības izmaksa, kad automašīnai nodarīti bojājumi vai nu kādā ceļu satiksmes negadījumā, vai ārpus tā.

Biežākie iemesli, kādēļ atsaka KASKO atlīdzības izmaksu

  • Sēšanās pie stūres bez tiesībām/alkohola vai narkotisko vielu reibumā;
  • Apdrošinātāja maldināšana par notikušā apstākļiem;
  • Ātruma pārsniegšana par vairāk, nekā 30km/h;
  • Klaja neuzmanība, kuras rezultātā transportlīdzeklis tiek nozagts (pazaudētas atslēgas);
  • Rupjš CSN pārkāpums (braukšana pie sarkanās gaismas, braukšana pa pretējo joslu, u.t.t.).
  • Birokrātiskas problēmas – nav izsaukta policija zādzības konstatēšanas gadījumā, u.t.t.

Kā izvairīties no tā, ka neizmaksā KASKO atlīdzību?

Visdrošākais paņēmiens ir, konstatējot faktu vai iekļūstot avārijā (protams, atkarībā no apstākļiem) zvanīt apdrošinātājam un konsultēties par to, kāda procedūra jāievēro. Ja sekosit paša apdrošinātāja noteikumiem par to, kas jādara, saņemsit savu atlīdzību. Zināms, ka KASKO atlīdzību neizmaksā katram 20 polises īpašniekam, par ko katru gadu tiek saņemtas sūdzības. Protams, iespēja nesaņemt atlīdzību ir diezgan maza, taču bieži vien mazās, nesvarīgās lietiņas kļūst ļoti svarīgas, kad darīšana ar papīru kalniem un birokrātiju.

Ja atlīdzība jums kādu iemeslu dēļ nav izmaksāta, bet esat pārliecināts, ka esat ievērojis visus apdrošinātāja paģērētos nosacījumus, varat apdrošinātāja lēmumu pārsūdzēt. Latvijā bijušas vairākas situācijas, kad apdrošinātājs nosaka, ka auto īpašnieks pārsniedzis ātrumu par vairāk, nekā 30km/h, taču, pārsūdzot lēmumu tiesā, tiek noteikts, ka apdrošinātājs kļūdījies. Tomēr, lai jūs būtu pavisam mierīgs uz ceļa un atstājot savu mašīnu stāvvietā, noteikti izlasiet visu sīko druku savā apdrošināšanas līgumā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *