Ko darīt, ja esi zaudējis darbu un Tev nav uzkrājumu?

Ko darīt, ja esi zaudējis darbu un Tev nav uzkrājumu?

Ko darīt, ja esi zaudējis darbu un Tev nav uzkrājumu? Ievēro 4 soļus un tiec galā ar šo nepatīkamo situāciju bez pieteikšanās ātrajiem kredītiem. Ātro kredītu nozare strauji attīstījās 2009. gadā, kad ekonomiskās krīzes rezultātā vairāki uzņēmumi saskārās ar būtiskām finansiālām problēmām un tiem nācās atlaist lielu daļu savu darbinieku. Šajā laikā, kad strauji auga bezdarba līmenis un cilvēki zaudēja vienīgo savu ienākumu avotu, parādījās jauns, alternatīvs finanšu pakalpojums, ko nosauca par ātrajiem kredītiem. Arī šobrīd, kad starptautiskā ekonomiskā situācija ir saspringta un vairākas valstis īsteno arvien stingrākus protekcionisma pasākumus, atsevišķi Latvijas uzņēmumi nonāk finansiālās grūtībās. Ja arī Tu vienalga kādu iemeslu dēļ esi palicis bez darba un situāciju vēl vairāk pasliktina tas, ka Tev nav izveidoti uzkrājumi, Tev ir nepieciešams spert ātrus soļus savas finansiālās situācijas uzlabošanai – jo ātrāk sāksi sakārtot visu, jo ātrāk spēsi atgūties un nepieciešamība pieteikties ātrajiem kredītiem būs mazāka.

Pirmais solis – sameklē papildus darbu

Jau no pirmās dienas sāc meklēt darbu, kas būtu vienkāršs, neprasītu daudz Tava laika, bet garantētu nepieciešamos līdzekļus ikdienas rēķinu nosegšanai. Apzvani draugus, radiniekus, paziņas – varbūt kādam ir nepieciešams palīdzēt saremontēt dzīvokli vai veikt kādu sezonālu darbu. Par to Tu nesaņemsi vēlamo atalgojumu, bet tas palīdzēs Tev izvairīties no ātrajiem kredītiem, kas tiktu izmantoti rēķinu nomaksāšanai.

Otrais solis – meklē darbu, kas atbilst Tavai kvalifikācijai

Meklē darba piedāvājumus, sūti CV un motivācijas vēstules atsaucoties arī uz tādiem piedāvājumiem, kas Tev šķiet labāki, nebaidies riskēt, jo risks var attaisnoties un Tu vari iegūt savu sapņu darbu. Svarīgi ir nepiekrist pirmajam darbam, kurā Tevi paņem, tikai tāpēc, ka dotajā brīdi esi palicis bez ienākumiem, jo tas var ierobežot Tavas iespējas un samazināt iespējamā atalgojuma lielumu.

Trešais solis – izstrādā stratēģiju tam, kur un ko pirkt

Brīdi, kad esi palicis bez ienākumiem, ir jāpievērš īpaša uzmanība izdevumiem –izanalizē to, cik daudz naudas Tu tērē pārtikai, apģērbam, izklaidei un centies atrast lētākas alternatīvas vai arī atteikties no dažām lietām līdz brīdim, kad būsi atguvis regulārus ienākumus. Skaties, kur ir atlaides, izdevīgi piedāvājumi, iepērcies internetā – dari visu, lai netērētos lieki un Tev nebūtu vajadzība pieteikties ātrajiem kredītiem.

Ceturtais solis – pārskati savas kredītsaistības

Ja Tev jau ir kredītsaistības, zaudējot darbu Tu visticamāk nevarēsi tās atmaksāt, tādēļ rīkojies uzreiz:

  • Sazinies ar kreditoru un informē par radušos situāciju;
  • Kopā ar kreditoru izstrādā aizdevuma atdošanas plānu;
  • Izmanto iespēju pieteikties kredīta brīvdienām vai kredīta pagarināšanai, kas ir pieejamas ātrajiem kredītiem;
  • Izskati iespēju apvienot kredītus, kas palīdzēs Tev ietaupīt uz procentu maksām.

Zaudējot darbu, nekrīti panikā – ievērojot augstāk minētos soļus, Tev izdosies nostabilizēt savu finansiālo situāciju un ātri vien atrast jaunu darbu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *