Kredīta refinansēšanas izmaksas

Kredīta refinansēšanas izmaksas

Kredīta refinansēšana ir visā pasaulē pieprasīts un arvien lielāku popularitāti gūstošs finanšu pakalpojums, kas ļauj jau ar esošām kredītsaistībām pāriet pie cita aizdevēja, tādejādi ietaupot naudu un saņemot labākus aizdevuma nosacījumus.

Tā kā pēdējo gadu laikā kredītu refinansēšana jeb pārfinansēšana kļūst aizvien populārākā arī Latvijas aizdevumu ņēmēju vidū, būtu svarīgi noskaidrot, kādas ir refinansēšanas izmaksas un vai šis pakalpojums patiešām sniedz reālu ietaupījumu.

Kredītu pārfinansēšana parasti tiek veikta divu iemeslu dēļ:

  1. Neapmierinošu kredītsaistību noteikumu un izmaksu dēļ,
  2. Pievilcīgāka aizdevuma piedāvājuma dēļ.

Lai saprastu, vai jaunā aizdevēja piedāvājums patiesi būs izdevīgs un refinansēšanas gadījumā sniegs reālu ietaupījumu, vispirms vajadzētu noskaidrot kopējo pārfinansēšanas izmaksu apmēru.

Veicot refinansēšanas procedūru rodas papildus izdevumi, kas saistīti ar:

  • Aizdevēja administratīvo izmaksu segšanu,
  • Notāra pakalpojumiem,
  • Ķīlas pārvērtēšanu, ja tas nepieciešams,
  • Ķīlas reģistrācijas izmaksas,
  • Papildus izmaksas, kas noteiktas aizdevēja līgumā.

Bieži vien refinansēšanas izmaksas var sasniegt vairākus simtus eiro, līdz ar to pirms šādas procedūras veikšanas vienmēr būtu jāpārliecinās vai kopējais ietaupījums būs pietiekoši liels, lai šī procedūra atmaksātos.

Kā lielu priekšrocību kredīta refinansēšanai varētu minēt to, ka pārejot pie jauna aizdevēja var tikt piedāvāti dažāda veida bonusi, piemēram, atmaksas termiņa atlikšana uz trīs mēnešiem, kredītu brīvdienas, bezmaksas apdrošināšana vai citi pakalpojumi, kas varētu atvieglot kredīta atmaksu un uzlabot Jūsu šī brīža finansiālo situāciju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *