Kredīts ar sliktu kredītvēsturi pret auto ķīlu

Kredīts ar sliktu kredītvēsturi pret auto ķīlu

Svarīgs paziņojums! Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi nav laba ideja un daudzi atsaka izsniegt!

 

Finanšu organizācijas var jūs reģistrēt kā parādnieku, ja esat maksājumu kavējis ilgāk, nekā 60 dienas, kā arī tad, ja kopējā saistību – gan pamatsumma, gan kavējuma procenti un līgumsods, – summa sasniedz vismaz 140 eiro. Tā vēsta Kredītu reģistra noteikumu 109. pants.

Tas gan nenozīmē, ka uz mājām nezvanīs draudzīgi cilvēki prasot pēc naudas tikai tāpēc, ka summa nesasniedz 140 eiro. Lai arī skaidrs, ka kredītreģistrā nenonāksit neapmaksāta telefona rēķina dēļ, ja pagātnē nav paveicies, tad kredītu atteiks visi, kam ir pieeja kredītreģistram.

Kā tad var saņemt kredītu ar sliktu kredītvēsturi?

Principā vienīgā iespēja saņemt kredītu ar nepabeigtām parādsaistībām, ir kredīts pret ķīlu. Kāpēc? Tāpēc, ka, izsniedzot kredītu personām ar sliktu kredītvēsturi, uzņēmums uzņemas papildus risku, bet ķīla risku zaudēt naudu mazina. Iespējams, ka varat piedāvāt vēl samazināt risku, piemēram, ar kādu galvotāju, taču ķīla mūslaikos ir pieejamāka, nekā galvotājs.

Ko var izmantot kā ķīlu?

Visu, taču lai to varētu viegli novērtēt un viegli pārdot. Piemēram, kā ķīlu var izmantot automašīnu, dzīvokli, dārgāku televizoru, u.t.t. No firmām, kas piedāvā kredītu pret ķīlu, piemēram, MoGo.lv piedāvā kredītu pret automašīnu, nevērtējot kredītvēsturi, turpretim, piemēram, ātro kredītu uzņēmumi, atsaka aptuveni 30% pieteikumu tieši sliktas kredītvēstures dēļ.

Kredīts pret auto ķīlu - Mogo

(Informējam, ka Mogo vērtē kredītvēturi!)

Kredītu pret ķīlu parasti izsniedz aptuveni 60-70% apmērā no ķīlas tirgus vērtības, taču jau minētā MoGo atsevišķos gadījumos ķīlu izsniedz līdz pat 90% apmērā no ķīlas tirgus vērtības, tāpēc iesakām griezties tieši tur, ja vēlaties saņemt kredītu pret ķīlu.

Kā uzzināt par sliktu kredītvēsturi?

Kredītreģistrs ir visnotaļ neskaidrs tajā, ko īsti uzskata par cilvēku ar sliktu kredītvēsturi, jo vispār cilvēks ar nokārtotām kredītsaistībām (bez tekošiem parādiem, kavētiem un neatmaksātiem parādiem) teorētiski ir cilvēks, kam Latvijā nav sliktu kredītsaistību. Jebkurā gadījumā, par savu kredīta statusu varat uzzināt Rīgā, K. Valdemāra ielā 1B, vai arī “Latvijas Bankas” filiālēs Daugavpilī un Liepājā.

Jēdziens ‘kredīts’ ir radies no credere – vārda, kas latīņu valodā nozīmē ‘ticēt, uzticēties’. Tāpēc, ja kredītdevēji jums vairs nevar uzticēties, kredītu neizsniegs vai izsniegs ar nepatīkamākiem nosacījumiem. Taču, no gaišās puses, no šī uzticības principa ir skaidrs arī tas, ka kredītu var arī neatdot, pretēji tik izplatītai parunai “parādi taču jāatdod”. Tas ir tikai loģiski, jo, visu cieņu bankām, bet ideja par ‘absolūtu’ naudu, kuras vienīgais mērķis ir sevi pavairot, ir pat nedaudz mistiska. Tas gan netraucē dažiem uzņēmumiem uzvesties tā, it kā katra vesela cilvēka dzīves mērķis būtu nokārtot dzīves laikā uzkrātās parādsaistības.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *