Lancia vieglie auto

Lancia vieglie auto

Lancia ir itāļu autoražotājs, kas dibināts 1906. gadā. 1969. gadā tas nonāca Fiat grupas paspārnē. Latvijā pašlaik nav oficiālu Lancia auto ražotāju; tuvākā Fiat pārstāvniecība, kurā iegādāties jaunus Lancia auto, atrodas Stokholmā. Oriģinālas Lancia automašīnas praktiski vairs netirgo ārpus Itālijas; izņēmums ir Ypsilon modelis. Starp citu, Lancia automašīnas tiek nosauktas pēc grieķu alfabēta burtiem – piemēram, Ypsilon atbilst burtam υ. Eiropā zem Lancia markas tika tirgotas Chrysler automašīnas.

Lancia populārākie modeļi

Auto, Lancia

Lancia ir pazīstams sporta auto ražotājs; tā modeļi vairākas reizes ir izcīnījuši WRC titulu. Starp pazīstamākajiem Lancia modeļiem ir:

  • Lancia Stratos – Mašīna, kas veidota ralliju čempionātiem. 70. gadu vidū dominējusi sacīkšu scēnu. Stratos izceļas ar sportisku dizainu un zvērīgu ātrumu.
  • Lancia Delta Integrale Evo 2 – Populārākā Lancia. Auto Express žurnāla lasītāji to atzina par 2. labāko pēdējo 25 gadu auto. Jaudīga mašīna, kas paredzēta ceļiem – Latvijā tādu nesastapt.
  • Lancia Aprilia – Viena no pirmajām mašīnām, kas testēta vēja tuneļos. Kādreiz tai piederēja velkmes rekordi; tas ir, tā bija visaerodinamiskākā mašīna pasaulē.
  • Lancia Voyager – Visbiežāk sastopamā “Lancia” uz ceļiem. Īstenībā Chrysler modelis, kas tiek tirgots Lancia zīmola paspārnē.

Lancia Latvijā

Latvijā parasti atrodami Kappa, Thema un Lybra modeļi. Ja neskaita Itālijas vēstnieku, pagrūti atrast kādu citu, kas brauc ar Lancia automašīnām – uzturēšanas izmaksas tomēr palielas, it sevišķi ja jāpasūta rezerves daļas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *