Lietotas automašīnas līzingā

Lietotas automašīnas līzingā

Automašīnas iegāde saistās ar lieliem izdevumiem, stresu un varbūt arī nelielu apmierinājuma sajūtu, kad izdevies atrast mašīnu, un tā nav sabrukusi pēc izbraukšanas no pārdevēja namdurvīm. Latvijas tirgus pamazītiņām atkopjas, tādēļ arvien vairāk cilvēku vēlas iegādāties automašīnas līzingā. Lai gan piedāvājumā ir ļoti daudz jaunu automašīnu līzingā, pārsvarā Latvijā tiek tirgotas lietotas automašīnas, kuras varat iegādāties arī līzingā.

Pieteikties līzingam

Pērciet lietotu auto līzingā atbildīgi! Auto līzings – tā ir saistības ,kuras var atļauties cilvēki ar stabiliem ienākumiem.

Līzings bankās/auto plačos

Auto plačos (vai salonos, pārdotuvēs – sauc, kā gribi) pārdevējiem parasti ir noslēgti līgumi ar to vai citu līzinga firmu. Iespējams, ka tie nemaz nav izdevīgākie. Varbūt jums tiek piedāvāti nelāgi nosacījumi, taču varbūt arī paši labākie Latvijā. Jebkurā gadījumā, pirms auto iegādes der salīdzināt salonā piedāvātos līzinga nosacījumus ar līdzīgiem piedāvājumiem, kas atrodami internetā vai citur.

Savukārt bankas piedāvā atsavinātos transportlīdzekļus savos līzinga katalogos. Tādi ir, piemēram, Swedbank, kā arī  un citām. Līzinga katalogos iespējams atrast visdažādākos transporta līdzekļus, piemēram, traktorus, motociklus, kombainus, kravas mašīnas, autobusus, minivenus, skūterus, jahtas, kvadraciklus un, pavisam iespējams, arī pa kādam deltaplānam.

Līzings pie privātpersonām

Lai gan parasti, piemēram, iegādājoties automašīnas ar ss.lv starpniecību, līzings netiek piedāvāts, ir iespējams noslēgt līgumu par līzingu arī pie privātpersonām. Jāatrod tikai līzinga firma, kas būs gatava ar jums slēgt līgumu – un tādu firmu ir daudz.

Lietotu automašīnu iegāde līzingā, ja to darāt pie privātpersonām, notiek apmēram šādi:

  • Jūs atrodat auto, kas iepatīkas, piemēram, sludinājumu lapā;
  • Sazināties ar auto pārdevēju, apskatāt mašīnu;
  • Noformējat līgumu ar līzinga firmu, kas iegādājas automašīnu;
  • Izmantojat auto, kas nonāk jūsu īpašumā, kad esat atmaksājis līzingu.

Lietotas automašīnas līzingā

Honda

Iegādājoties automašīnu līzingā, pievērsiet uzmanību līzinga nosacījumiem (t.s. “sīkajai drukai”). Ar līzingu saistās arī padaudz vienreizēju (tādu, kas notiek vienu reizi) izdevumu – piemēram, CSDD pārreģistrācijas maksa, līguma noslēgšanas komisija, utt. – tādēļ vērts apdomāt, vai varat to atļauties, protams, pierēķinot klāt arī automašīnas uzturēšanas izmaksas. Savukārt ne tik dārgām automašīnām, iespējams, šīs papildizmaksas būs pārāk lielas, lai izvēlētos līzingu, nevis vienkāršu iekrāšanu zeķē.

Par tēmu “Lietotas automašīnas līzingā”, KUR MEKLĒT? SS!

One Reply to “Lietotas automašīnas līzingā”

  1. Man liekās lietoto auto tirgus Latvijā ir drausmīgi sabojāts. Visi cenšās nogrūzt sava lūžņa problēmas citam. Man kolēģis pirms gada iegādājās sev vēlamo auto. Tas viss notika tik spontāni, vecā mašīna sāka nopietni pievilt un prasīt regulārus ienākumus, respektīvi viņš uz dienu nolēma pirkt citu. Atrada placī vēlamo auto, savu veco iedeva, kā pirmo iemaksu un pārējo summu līzingā. Nākajā dienā viņa jaunā mašīna jau bija servisā… “Izplūdes kolektorā plaisas”, remonts 800 eur. Ar to protams nekas vel bija beidzies, bet tas tāds spilgts piemērs 🙁 Diemžēl Latvijas ekonomiskā situācija lielākajai daļai iedzīvotāju neļauj iegādāties jaunu auto, tāpēc jācīnās ar …..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *