Mazda vieglie auto

Mazda vieglie auto

Japānas autoražotājs pastāv kopš 1920. gada un ir piecpadsmitais lielākais autobūves uzņēmums Pasaulē pēc saražoto auto skaita. 2007. gadā tas spēja saražoja 1.3 miljonus automobiļu, no kuriem aptuveni miljons tika piedāvāts Japānas tirgum. Uzņēmuma nosaukums radies no persiešu gudrības, inteliģences un harmonijas dieva Ahura Mazda. Tāpat pastāv pieņēmums, ka tā nosaukums radies no kompānijas dibinātāja uzvārda (Jujiro Matsuda). Tas bez automašīnām ražo arī motociklus un dzinējus.

Populārākie Mazda modeļi

Mazda

  • Carol – mazais Carol modelis ir ļoti populārs Japānā. Tas tika ražots no 1962. līdz 1970. gadam, bet tā ražošana tika atsākta 1989. gadā
  • Mazda3 – šis četru durvju sedans ir ļoti populārs ne tikai Japānā. 2006. gadā tā bija otra pirktākā mašīna Kanādā, bet laika posmā no 2005. gada līdz 2007. gadam populārākā Irānā. Tas tiek ražots kopš 2003. gada un ir ļoti ērts ģimenes auto.
  • Premacy – šis mini-busiņš tiek ražots 1999. gada un kopš tā laika kļuvis ļoti iecienīts ģimenes auto. Zināms arī kā Mazda5. 2006. gadā šī automašīna ieguva balvu Kanādas Gada Automašīnas pasniegšanas ceremonijā nominācijā “Labākais Jaunais Daudzfunkcionālais Ģimenes Auto”

Līdzīgi kā citur pasaulē Mazda automašīnās Latvijā ir ļoti populāras ģimenes automašīnas. To oficiālie pārstāvji Latvijā ir Aura Auto Ltd (Brīvības iela 224, Rīga) un Inchcape Motors Latvia (Skanstes iela 4a, Rīga).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *