OCTA apdrošināšana

OCTA apdrošināšana

OCTA ir transportlīdzekļiem paredzēta obligātā apdrošināšana. Tā atšķiras no KASKO apdrošināšanas ar to, ka zaudējumi tiek segti tikai tai pusei, kas nav pie vainas. Tātad – iekļūstot negadījumos ar OCTA apdrošināšanu, vainīgajai pusei mašīnas, mantas vai citu lietu bojājumu vērtība netiek segta. Šeit tiks īsumā apskatīta OCTA polise, tās cenu ietekmējošie faktori, kā arī darbības zona u.c. lietas.

Kas sastāda OCTA apdrošināšanas cenu?

  • Transportlīdzekļa veids;
  • Auto vecums un jauda;
  • Auto izmantošanas mērķi;
  • Īpašnieka apdrošināšanas vēsture (pēc tās tiek noteikta t.s. “Bonus Malus” klase – no 1-17 sagrupētas riska grupas, kurās jaunpienācējiem tiek iedalīta nenoteiktā 6. klase)

Viens no galvenajiem faktoriem, kas sastāda OCTA polises cenu, ir tieši “Bonus Malus” klase. Tas nozīmē, ka personai, kas reiz izraisījusi ceļu satiksmes negadījumu, par apdrošināšanu būs jāmaksā vairāk. “Bonus Malus” klasi pārrēķina reizi kalendārā gadā; apdrošināšanas vēsture tiek uzturēta 11 gadus.

Kas vēl jāzina par OCTA apdrošināšanu?

OCTA apdrošināšanas polisi var iegādāties periodos no 3 līdz 12 mēnešiem. Polisi, protams, visizdevīgāk iegādāties uz ilgāku laika periodu. OCTA apdrošināšanu piedāvā privāti apdrošinātāji, t.i., tā nav valsts kontrolēta apdrošināšana. Šī iemesla dēļ svarīgi salīdzināt vairāku apdrošinātāju piedāvājumus. Lai gan principā OCTA polisei pie visiem apdrošinātājiem ir vienādi nosacījumi, katram apdrošinātājam ir statūti, skats uz “Bonus Malus” klasi, u.t.t. OCTA polisei tātad var atšķirties ne tikai cena – jāņem vērā arī apdrošinātāja slava, kad izvēlaties to vai citu apdrošinātāju.

OCTA polise darbojas visā Eiropas Ekonomiskajā zonā (EEZ), kas ietver visas Eiropas Savienības valstis, kā arī Islandi, Lihtenšteinu un Norvēģiju. Divi svarīgi izņēmumi ir Horvātija un Šveice. Valstīs, kas neatrodas EEZ, jums robežas šķērsošanas laikā būs jāiegādājas cita veida apdrošināšana – tā sauktās “Zaļās kartes” vai to ekvivalenti.

Esiet gudri, iegādājoties savu OCTA polisi. Salīdziniet piedāvājumus un, cik vien iespējams, izlasiet “sīko druku”. Apdrošinātāju noteikumi bieži vien krietni atšķiras, un varbūt tieši izdevīgākais piedāvājums slēpj visvairāk zemūdens akmeņu. Laimīgu ceļu!

One Reply to “OCTA apdrošināšana”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *