Smart vieglie auto

Smart vieglie auto

SmartSmart ir lētu mazlitrāžas automašīnu marka, kas radusies Daimler AG un Swatch paspārnē. Šīs markas spēkratu zīmols nāca pasaulē vien 1993. gadā, savukārt pirmā Smart automašīna vien 1998. gadā. Tā paredzēta pilsētniekiem, kam nav svarīgi pārvadāt daudz mantu, bet drīzāk atrast vietu, kur noparkoties šaurajās ielās. Pasaulē kopumā saražoti aptuveni 1.7 miljoni šīs markas automašīnu.

Pieejami divu veidu eksemplāri – Smart Fortwo and Smart Forfour – paredzēti respektīvi diviem un četriem pasažieriem. Jaunākie Smart modeļi ir jau trešajā paaudzē, un lielajās Eiropas pilsētās nereti var redzēt šo komisko, bet arī visnotaļ mīlīga paskata automašīnu. Tā kā Rīgas ielas nav pārāk šauras, Latvijā šīs nišas automašīnas nav pārāk populāras – Latvijā ir vien aptuveni 50 eksemplāru.

Kam paredzētas Smart automašīnas?

Smart noteikti nav ģimenes auto, tāpat tas nav auto cilvēkiem, kuriem kaut kas ir jāpārvadā, izņemot sevi un varbūt vēl vienu ceļabiedru. Tām ir mazs motors, un tās nav paredzētas braukšanai pa mežiem – lai gan Smart īpašnieks Kaspars Grēns apgalvo, ka Latvijas bedrainie ceļi šai mašīnai neesot šķērslis. Iespējams, ka kāda mazāka ģimene varētu pat izvēlēties Forfour automašīnu, tomēr tai ir pārāk maz priekšrocību – noparkoties vairs nav tik viegli, turklāt tā maksā vairāk, nekā citas pazīstamāku marku automašīnas.

Šīs mašīnas ir aprīkotas atbilstoši mūsdienu standartiem. Tām ir gaismas spilveni, pretslīdes sistēmas, automātiskā ātrumkārba. Jaunākajiem modeļiem ir arī īpašs degvielas taupīšanas režīms, kas sastrēgumos pārslēdzas uz elektrodzinēju, tā nodrošinot vēl lielāku degvielas ekonomiju.

Smart automašīnas Latvijā nepārdod neviens izplatītājs. Tās var iegādāties caur sludinājumiem, turklāt liela daļa šīs markas lietoto automašīnu Latvijā tiek ievestas no Lietuvas, kur tās acīmredzot ir populārāks viesis auto plačos. No līdzīgām automašīnām populārs ir Renault Twingo, un jaunākie šīs markas auto, lai gan izceļas ar ekonomiju un citām lietām, diez vai sevi atpelnītu Latvijas apstākļos, kur izmēram, godīgi sakot, ir maza nozīme, ņemot vērā gan relatīvi platās ielas, gan to, ka iedzīvotāju skaits ir tik krasi sarucis, ka vieta atradīsies gan mums, gan visiem mūsu kaimiņiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *