SsangYong vieglie auto

SsangYong vieglie auto

SsangYong jeb SsangYong Motor ir Dienvidkorejas auto ražotājs, kas specializējas krosoveru (SUV) un pilnpiedziņas auto ražošanā. Firmas nosaukums korejiešu valodā nozīmē “divi pūķi”. Tā ir pazīstama ar savām vieglajām automašīnām. Kontrolpaketi SsangYong 2011. gadā iegādājās kāda indiešu kompānija, taču galvenā firmas rūpnīca vēl joprojām atrodas Dienvidkorejā. Šī firma ir dibināta 1954. gadā, un 2012. gadā saražoja aptuveni 120 tūkstošus automašīnu. Latvijā SsangYong piedāvā iegādāties trīs modeļus – Korando, Tivoli un Rexton.

SsangYong vēsture

Uzņēmums dibināts 1954. gadā ar nosaukumu Ha Dong-hwan Motor Workshop. Sākotnēji kompānija darbojās ar tolaik Dienvidkorejā neskaitāmo ASV armijas automašīnu un bruņotās tenikas apkopi. Desmit gadus vēlāk SsangYong sāka ražot automašīnas – arī ASV armijas vajadzībām. Pirmā kompānijas eksportprece bija autobusi, kurus sāka pārdot 1966. gadā. Tagadējo nosaukumu SsangYong ieguva 1988. gadā.

Ko zināt par SsangYong mašīnām?

Latvijā SsangYong automašīnas nav pārāk populāras, taču Latvijā kopš 2014. gada ir oficiāls šīs auto markas dīleris – SY Motor Oy, kas nodarbojas ar šīs kompānijas SUV un pilnpiedziņas auto importu un rezerves daļu piegādi. Šis uzņēmums ir pārstāvis arī Hyundai, Isuzu un Suzuki markām.

Pašlaik Latvijā pieejamie trīs modeļi nāk komplektā ar piecu gadu garantiju, kas nav piesaistīta nobraukumam. Tie izceļas ar vērā ņemamu kravnesību un ir lieliski paredzēti, lai tiktu aprīkoti ar piekabi – piemēram, Rexton apvidus auto (cena sākot no €25 990) var vilkt kravu līdz pat 2600 kilogramu smagumā. Savukārt Tivoli būs lielisks variants tiem, kas vēlas krosoveru, bet negrib maksāt desmitus tūkstošus eiro, bet Korando krosovers būs labs kvalitātes/cenas attiecības ziņā.

Latvijā galvenais izplatītājs ir SIA Autobrava Rīgā, Biķernieku ielā 145. Šo auto tehniskā apkope notiek turpat. Iegādājoties SsangYong automašīnas, der zināt, ka tām ir visnotaļ retas rezerves daļas, un, tā kā šīs automašīnas tomēr ir gana specifiskas, var gadīties, ka esat piesaistīts izplatītāja servisam visu mūžu.

2 Replies to “SsangYong vieglie auto”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *