Subaru vieglie auto

Subaru vieglie auto

Subaru (スバル) ir Japānas vieglo auto ražotājs, kas 2013. gadā bija 22. populārākais auto ražotājs pasaulē, saražojot aptuveni 0.8 miljonus mašīnu. Kompānija atrodas Fuji Heavy Industries paspārnē. Tā tika dibināta 1953. gadā. Subaru nosaukums Japāņu valodā apzīmē pleiādu zvaigznāju, atsaucoties uz sešām kompānijām (Subaru logotipā ir sešas zvaigznes), kurām saplūstot tika dibināta Fuji Heavy Industries. Tāpat pleiādes apzīmē izturību un atdzimšanu. Kompānijai ir rūpnīcas ASV un Japānā. Pirmā šīs kompānijas automašīna – Subaru 360 – tika izlaista 1958. gadā.

Pašlaik Subaru mašīnas ir ļoti populāras ASV, kur 2015. gadā Subaru auto lauza pārdoto vienību skaita rekordu 8. gadu pēc kārtas. Gandrīz visas Subaru automašīnas izmanto horizontālo (“plakano”) Boxer tipa pilnpiedziņas dzinēju ar horizontāli novietotiem cilindriem. Gan dzinēja veida, gan tā zemā novietojuma dēļ, kas rada ļoti zemu smaguma centru, Subaru automašīnas “braucas” visnotaļ specifiski un klusi. Zemais novietojums gan var būt mīnuss uz Latvijas ceļiem.

Subaru automašīnas

SubaruLatvijā tiek pārdoti septiņu veidu Subaru modeļi – Forester, Outback, Subaru XV, Impreza, Levorg, BRZ un WRX STI. Tāpat Subaru piedāvā arī turbo versijas saviem pasažieru auto. No minētajiem modeļiem BRZ vieglā kupeja, kas, lai gan nav tik ātra kā citi šīs klases modeļi, lieliski vadās un ļauj šoferim izklaidēties ar savu lielisko vadāmību, savukārt Outback SUV (apvidus auto) dīzeļa versija ir ne tikai super izturīga, bet arī lieliski aprīkota iekšpusē, par kuru Subaru automašīnas nereti izpelnās kritiku.

Turpretim Forester piedāvā vēl mazāk ornamentētu un vēl vairāk izturīgu, uzticamu braukšanu, par spīti dzinējam, kurš ir mazāks par Outback. Lieliski noderēs ne tikai lauciniekiem, bet arī aktīviem pilsētniekiem, jo kur Outback ir tanks, kuram tiešām vienalga par virsmām, Forester ir kautrīgs visurgājējs, kuru tomēr vairāk cilvēku uzskatīs par noderīgu esam.

Impreza, protams, ir populārākais Subaru modelis, kas ir arī lielākais “maizes pelnītājs” šai kompānijai, savukārt atskaitot WRX STi, kas izceļas ar lielisku vadāmību un vērā ņemamu dzinēja veiktspēju, pārējie modeļi (piemēram, “Levorg”, kas nedaudz izskatās pēc pankūkas vai kāda saplacināta augļa), vismaz vadoties pēc tādiem auto apskatniekiem kā Top Gear un Autoweek, nav tik ievērības cienīgi, tomēr kāpēc ticēt kādam uz vārda, ja tos visus varat izmēģināt kādā auto salonā.

Latvijā Subaru automašīnas izplata “TC Motors” (Krasta ielā 40) un “AD REM Auto” (Brīvības Gatve 246), abi Rīgā, kā arī vēl viens pārdošanas centrs Valmierā – “AD REM Auto” Rīgas ielā 103. Tā kā Subaru ir unikāls dzinējs, bieži vien šīs markas auto būs jāved uz oficiālo servisu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *