Toyota vieglie auto

Toyota vieglie auto

Toyota (トヨタ) ir Japānas autoražotājs, kas 2013. gadā bija lielākais auto ražotājs pasaulē, uztaisot vairāk nekā 10 miljonus automašīnu. Šī 1937. gadā dibinātā firma tāpat ir arī lielākais hibrīdauto ražotājs, iedvesmojot visu pasauli izvēlēties ekonomiskākas un dabai draudzīgākas automašīnas. Arī Latvijā Toyota stabili ierindojas populārāko auto marku vidū, 2015. gadā atpaliekot vien no Volkswagen (1979 pārdotas automašīnas) – iepriekšējā gadā Latvijā reģistrētas veselas 1631 Toyota automašīnas, kas ir 11.8% no visām Latvijā reģistrētajām vieglajām automašīnām. Šajā rakstā īsi apskatīsim Toyota vēsturi un pašlaik populārākos modeļus.

Toyota laikmetu griežos

Toyota

Lai gan formāli dibināta 1937. gadā, Toyota vēsture sākās jau 1926. gadā, kad dibinātājs Kīčiro Toijoda (豊田 喜一郎) saņēma uzņēmumu no tēva dibinātās Toyota industries. Toyota pirmais produkts bija 1934. gadā izlaistais Type A dzinējs un 1936. gadā izlaistā (Toyota AA) automašīna. 1957. gadā tā sāka eksportēt automašīnas uz ASV, savukārt 1997. gadā tā izlaida pirmo modeli pasaulē populārākajam hibrīdauto – Toyota Prius.

Toyota auto nosaukums

Lai gan rakstot ar tradicionāliem hieroglifiem (豊田) kompānijas vārds tiek izrunāts kā tojoda un burtiski nozīmē “auglīgs rīsu lauks”, pašlaik firmas vārdu raksta katakanā – vienā no diviem zilbju alfabētiem japāņu valodā – kur tā rakstīšanai nepieciešami astoņi vēzieni – astoņi Japānā tiek uzskatīts par veiksmīgu skaitli.

Toyota automašīnas mūsdienās

Pašlaik Toyota pieder šādi auto zīmoli – Toyota, Lexus, Scion. Kopumā korporācijai ir vairāk nekā 522 meitas uzņēmumi. 2015. gadā šis uzņēmums nodarbināja vairāk nekā 346 tūkstošus cilvēku. Salīdzinājumam – Lietuvas pilsētā Kauņā ir 300 tūkstoši iedzīvotāju. 2012. gadā firma saražoja savu 200. miljono automašīnu. Pašlaik tā ir viena no lielākajām korporācijām pasaulē. Pašlaik Toyota, kā daudzas citas lielas korporācijas, iegulda mākslīgā intelekta izpētē un nesen ieguldīja arī Uber lietotnē.

Populārākie Toyota modeļi

Starp populārākajiem Toyota modeļiem minamas tādas automašīnas kā Yaris, Corolla, Camry, Tundra un citas. Toyota piedāvā gan pilsētas auto, gan apvidus auto, gan minivenus. Šīs kompānijas auto tradicionāli tiek uzskatīti par uzticamiem, tomēr tas atkarīgs no konkrētā auto modeļa, vecuma, kā arī, ja tas ir lietots, iepriekšējā īpašnieka braukšanas paradumiem – iepērcieties ar apdomu!

Toyota Latvijā

Latvijā Toyota piedāvā iegādāties veselus 17 auto, ieskaitot vairākus hibrīdauto. Kopumā Toyota Latvijā ir veseli 8 pārstāvji – trīs Rīgā, un pa vienam Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Cēsīs un Valmierā. Tā kā Toyota ir viena no populārākajām auto markām, iegādājoties Toyota automašīnas – gan jaunas, gan lietotas – nav jāuztraucas par to, ka vajadzēs atstāt lielas naudas summas pie oficiālajiem dīleriem, ja savajadzēsies mašīnu salabot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *