Uzziniet vairāk, pirms pērkat automašīnu

Uzziniet vairāk, pirms pērkat automašīnu

Vai kādreiz esat sapņojuši par to, ka jums būs sava automašīna? Tomēr pirmoreiz iegādāties automašīnu – tas nav viegls uzdevums. Vajag patiešām daudz zināt, pirms braucat pirkt automašīnu. Pirmā lieta, ko vajadzētu izlemt, pirms sākt meklēt automašīnu: vai jūs gribat jaunu vai lietotu automašīnu? Skaidrs, ka abos gadījumos ir priekšrocības un trūkumi. Ja nolemjat pirkt lietotu automašīnu, tad ir dažas lietas, kas jāzina.

Dodoties aplūkot automašīnu, paņemiet mazu magnētiņu, ietītu audeklā tā, lai tas tik tikko turētos pie ledusskapja. Tāda lietiņa palīdzēs noskaidrot, vai automašīna ir bijusi avārijā.

PIEZĪME: tagad ir īpašas ierīces, kas domātas, lai noteiktu krāsojuma slāņa biezumu noteiktās automobiļa vietās.

Vajag noskaidrot, vai automašīna ir tikusi pārkrāsota, vai nav sarūsējusi virsbūve, jo tas saīsina automobiļa lietošanas laiku un, protams, samazina CENU. Uzlīmes, lentītes, uzraksti visbiežāk domāti tam, lai būtu iespējams paslēpt virsbūves defektus. Pārbaudiet visas gumijas un plastmasas daļas, tām nav jābūt krāsotām. Paceliet motora pārsegu un salīdziniet virsbūves un zem pārsega esošos krāsu toņus.

Pārbaudiet, kā aizveras visas durvis. Atcerieties, ka, gadījumā, ja automobiļa virsbūve ir laba, tad spraugām ir jābūt vienādām.

Apskatiet riteņus. Ļoti svarīgi ir tas, lai riepu nolietojums būtu vienmērīgs, pretējā gadījumā tās ir zīmes par piekares defektiem (un par sliktu riteņu ģeometrisko saderību). Ja riteņa diski ir gatavoti no vieglmetālu sakausējuma, tad pēc trieciena var rasties deformācija.

Par dzinēju. Benzīna smaka nav jājūt nemaz. Visam zem pārsega ir jābūt tīram, pretējā gadījumā netīrumi var norādīt uz to, ka tiek slēpts kāds dzinēja defekts (piemēram, eļļas noplūde). Ja kaut ko atrodat, tad, iespējams, ka dzinējs bija pārkarsis.

Apskatiet, vai nav darbarīku atstātu zīmju (uz skrūvēm). Ja atradīsiet, tad tas nozīmē, ka dzinējs ir remontēts, ir bijuši bojājumi. Un tas var atkārtoties.

Atveriet eļļas iepildīšanas atveres vāciņu. Ja uz tā ir pastai līdzīga substance (melna), tad dzinēja eļļošanas sistēma nav īsti kārtībā vai, iespējams, dzinējs bija pārkarsis. Visam, ko jūs ieraudzīsiet pilnīgā kārtībā esoša dzinēja iekšpusē, vajadzētu būt zeltainā nokrāsā.

Ja ir atsevišķa radiatora atvere, to vērīgi aplūkojiet. Rūsa var liecināt (atkal) par dzinēja pārkaršanu. Antifrīzs vai dzesēšanas šķidrums var būt jebkādā krāsā, tomēr tam jābūt dzidram, bez piemaisījumiem. Uz tā virsmas nav jābūt eļļas plankumiem.

Aplūkojiet visas gumijas daļas. Tām nav jābūt ieplaisājušām. Ļoti vērīgi apskatiet augstsprieguma vadus un visas siksniņas. Ja vaidi izskatās tā, it kā būtu apstrādāti ar smilšpapīru, tad tas var nozīmēt to, ka kāds ir gribējis noslēpt izgatavošanas datumu (uz tiem to nereti mēdz rakstīt) vai to vecumu.

Pārbaudot dīzeļa automobiļa dzinēju, atveriet dzesēšanas šķidruma tvertni. Tajā nevajadzētu būt burbuļiem. Ja „burbuļo”, tad tas ir dzinēja galvas vai blīves defekts. Noliekot brīvgaitā, var to neredzēt, tādā gadījumā lēnām pavelciet akseleratora trosi un skatieties. Dzinējam jādarbojas skaisti, bez jebkādām blakus skaņām. Lēnām spiediet akseleratoru un klausieties. Tāpat ir, atverot dzinēja vāciņu, kur tiek lieta eļļa. Tur eļļai nav jāšļakstās un jāceļas uz augšu, jo tad tas nozīmētu, ka ir bojāti dzinēja gredzeni un to, ka nav kompresijas. Tikai vajadzētu atcerēties, ka dažos modeļos uzreiz zem vāka ir ķēde, piem. „Mercedes-Benz”, tad tur arī vajadzētu šļakstīties – tas tā ir no ķēdes. Un vēl. Dīzeļdzinējam vajag iedarboties uzreiz, pagriežot atslēgu, un noslāpt uzreiz, kad to izslēdz.

Lietotu automašīnu pārdošanas vietas:

  • – Lietotu automašīnu pārdošanas laukumos (tirgū).
  • – Specializētos lietotu automašīnu laukumos, piem., BRC, Rumbula.
  • – Vairākos jaunu automašīnu pārdošanas salonos tiek pārdotas arī lietotas automašīnas.
  • – Lietotu automašīnu pārdošanas interneta vietnēs, piem., ss.lv.

Pārbaudiet lietotu automašīnu! Ja nepieciešams kredīts, tad izvēlieties atbilstoša tipa kredītu auto iegādei. Ātrais kredīts vai pirmais kredīts bez procentu maksas ir piemērots maksimāli apdrošināšanai vai citiem sīkumiem, bet ne auto iegādei. Šis ir tikai neliels ieskats par to, ko uzzināt, pirms pērkat automašīnu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *