Volkswagen vieglie auto

Volkswagen vieglie auto

Volkswagen (vācu: Tautas auto) ir vācu autoražotājs un viens no atpazīstamākajiem auto ražotājiem pasaulē. Populārākie Volkswagen modeļi ir Golf, Beetle (latviski: vabolīte, bītls), un Passat. Volkswagen kompānija ir dibināta 1937. gadā kā pēctecis Vācu Darba frontes – nacistiskās Vācijas vienīgās arodbiedrības – dibinātai auto ražošanas kompānijai. Mūsdienās Volkswagen ir vislielākais vieglo auto ražotājs pasaulē, 2013. gadā saražojot vairāk nekā 9 miljonus vieglo automašīnu. Tajā gadā Volkswagen saražoja arī aptuveni 120 tūkstošus minivenu.

Volkswagen auto

Volkswagen vēsture

Volkswagen pirmsākumos bija projekts, kura ietvaros nacistiskais režīms vēlējās nodrošināt vāciešus ar privātajām automašīnām – gluži kā tas notika Amerikā pats no sevis. Pirmā Volkswagen rūpnīca tika atvērta 1938. gadā, taču kara dēļ tā nepaspēja piegādāt mašīnas pircējiem, kas tās bija pasūtījuši uz nomaksu. Kara laikā Volkswagen ražoja kara džipus un amfībijas, savukārt pēc kara 1948. gadā tā tika nodota kāda augsti stāvoša Opel darbinieka pārvaldībā un 1955. gadā jau ražoja vairāk nekā miljonu “Type 1” (vabolīšu) gadā. Volkswagen bieži tiek asociēts ar Rietumvācijas pēckara uzplaukumu. Pašlaik Volkswagen ir viens no lielākajiem auto ražotājiem pasaulē, un zīmoli kā Passat, Polo un Golf vēl joprojām ir ļoti atpazīstami ikvienam auto cienītājam.

Kas pašlaik notiek ar šo firmu?

Pagājušā gada septembrī atklājās, ka Volkswagen ir sistemātiski viltojis izmešu rādītājus savām automašīnām un ka vairāk nekā 11 miljoni mašīnu visā pasaulē ir, iespējams, aprīkoti ar dzinēju, kas viltoja izmešu rādītājus, lai auto varētu uzrādīt mazākus piesārņojuma rādītājus degvielas testa laikā, uzrādot lielākas degvielas ekonomijas rādītājus ar mazākiem izmešiem, nekā uz ceļa.

Tiesa, pēcāk skandāli atklājās arī vairākām citām auto markām, piemēram, Honda, Mercedes-Benz, Mitsubishi un Mazda. Tā kā skandāls tomēr ir bijis milzīgs, sagaidāms, ka Volkswagen izjutīs triecienu vēl kādu laiku. Tikmēr gan tirgū ir parādījušies jaunākie modeļi – Volkswagen Latvia piedāvā jaunākos Passat, Polo, Gold, Jetta, Touareg, Touran un Sharan modeļus, kuri izceļas ar eksotiskākiem nosaukumiem un šķiet, rāda, ka Volkswagen nu ir nonākuši pie apņemšanās radīt ko jaunu.

Volkswagen Latvijā

Volkswagen

Latvijā Volkswagen automašīnas stabili ir populārākās importētās lietotās mašīnas. Ar Volkswagen modeļiem, kas pieejami Latvijā, iespējams iepazīties vietnē. Latvijā kopā ir deviņi Volkswagen dīleri, un, tā kā Volkswagen automašīnas ir tik populāras, tās pratīs salabot jebkurā servisā. Ja vēlaties doties pie oficiālā Volkswagen servisa, tādu Rīgā ir veseli trīs – Auto Īle un Herbst SIA, Karlo Motors, kā arī Mūsa Auto. Jārēķinās gan, ka šajos servisos par auto apkopi būs jāmaksā, iespējams, vairāk nekā pie citiem, iespējams, pazīstamiem auto meistariem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *