Volvo vieglie auto

Volvo vieglie auto

Volvo (no latīņu valodas – “es griežos”) ir automašīnu marka, kuru pārstāv divas Zviedrijā bāzētas kompānijas. Viena no tām – Volvo Cars – nodarbojas ar vieglo automašīnu ražošanu un no galvenās firmas tika atdalīta 1999. gadā, savukārt otra – Volvo – ražo smagās automašīnas, autobusus un celtniecības ierīces. Pašlaik Volvo ir vidēja izmēra autoražotājs, kas 2011. gadā saražoja 450 tūkstošus automašīnu, kas to neierindo starp desmit ražīgākajiem auto ražotājiem. Šajā rakstā tiks apskatīta Volvo vēsture, kā arī tas, kādas Volvo automašīnas iespējams iegādāties šodien Latvijā.

Volvo laikmetu griežos

Volvo tika dibināta Zviedrijā kā SKF gultņu ražotāja apakšuzņēmums, taču oficiāli Volvo un Volvo Cars par savu dibināšanas datumu uzskata 1927. gada 14. aprīli, kad tika izlaista pirmā Volvo automašīna – Volvo ÖV 4. Volvo tika ražots Zviedrijas ceļa apstākļiem, kādēļ arī mūsdienās daudziem Latvijā, kur ir līdzīgi klimatiskie apstākļi, patīk un liekas uzticamas šīs markas automašīnas. Pēc OV4, nākamais modelis bija PV651, kas jau kļuva mazliet populārāks šīs Skandināvijas valsts iedzīvotāju vidū.

Pārdošanas apjomi ārpus Zviedrijas gan pirmajām Volvo automašīnām bija zemi – Eiropā šī automašīna kļuva populāra tikai pēc 2. Pasaules kara, kad īpašu popularitāti iekaroja PV444 modelis, izlaists 1944. gadā. 1963. gadā Volvo atvēra savu pirmo rūpnīcu ārzemēs – Kanādas pilsētā Halifaksā.

1999. gadā Eiropas Savienība neļāva Volvo apvienoties ar Scania, un tajā pašā gadā Volvo grupa pārdeva vieglās automašīnas ražojošo Volvo Cars amerikāņu milzim Ford, kas savukārt ekonomiskās krīzes laikā 2010. gadā pārdeva to Ķīnas Geely kompānijai par vairākas reizes mazāku summu. Tāda īsumā ir Volvo vēsture.

Volvo auto mūsdienās

Volvo

Volvo vēl joprojām bāzējas Stokholmā, lai gan īpašnieki ir citi, un vēl joprojām ražo automašīnas, kas tautā tiek sauktas un atzītas par uzticamām un drošām. Kompānijas pārdošanas rādītāji ir visnotaļ zemi, kas atspoguļojas faktā, ka Latvijā Volvo nav starp 10. populārākajām auto markām.

Volvo oficiālais pārstāvis Latvijā ir “Musa motors”, kas pārdod kopā desmit auto modeļus – XV, V un S klases Volvo, kā arī šo automašīnu Cross Country modeļus. Interesanti, ka Volvo piedāvā īpaši izdevīgus nosacījumus diplomātiem, kas vēlas iegādāties vai īrēt Volvo markas automašīnas.

Volvo automašīnas var iegādāties un “izbraukt” Skanstes ielā 33, savukārt serviss pieejams gan Skanstes ielā, gan K. Ulmaņa gatves 5 auto salonā. Ja nu esat izvēlējušies braukt tieši ar Volvo automašīnām – lai labi ripo, vai drīzāk – griežas. Tāpat “Musa motors” ir galvenais Volvo partneris Latvijā un nodarbojas arī ar šīs markas automašīnu aksesuāru tirdzniecību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *